Veikla

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) – kompetentinga Vyriausybės institucija, vykdanti valstybinę maisto ir veterinarinę kontrolę, ūkinių gyvūnų veislininkystės priežiūrą ir kontrolę visoje šalies teritorijoje.

10 VMVT departamentų ir 33 VMVT departamentų skyrių inspektoriai kontroliuoja daugiau kaip 140 tūkst. ūkio subjektų: prekybos ir viešojo maitinimo įmones, gyvūninio ir negyvūninio maisto gamintojus, pienininkystės ūkius, gyvūnų laikymo vietas, pašarų, veterinarinių vaistų gamybos įmones ir kt. Kasmet atliekama apie 47 tūkst. patikrinimų, ištiriama per 4 tūkst. vartotojų skundų ir suteikiama daugiau kaip 4 tūkst. konsultacijų.

Vienas svarbiausių VMVT tikslų, kad ant vartotojų stalo patektų tik saugus ir kokybiškas maistas. Tad kasmet atliekama daugiau kaip 1 mln. laboratorinių tyrimų, patikrinama apie 90 tūkst. siuntų, importuojamų į ES teritoriją, vežamų tranzitu ir laikomų muitinės sandėliuose. 

VMVT aktyviai kovoja su gyvūnų užkrečiamosiomis ligomis, daug dėmesio skiria gyvūnų gerovei, nes tai tiesiogiai lemia ne tik gyvūninio maisto kokybę, bet ir turi įtakos Lietuvos ekonomikai, lietuviško maisto eksportui į kitas šalis.

VMVT specialistų sukauptą patirtį ir žinias perima kolegos iš įvairių užsienio valstybių. Kiekvienais metais į VMVT tobulintis atvyksta iki 10 Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių delegacijų. 

Aptarti bendradarbiavimo perspektyvų nuolat atvyksta Europos Sąjungos, Europos Komisijos, Europos maisto saugos tarnybos ir trečiųjų šalių delegacijos.

VMVT vadovai ir specialistai organizuoja konferencijas verslininkams ir kolegoms, aktyviai bendrauja su moksleiviais.


Nuostatai

VMVT padalinių nuostatai

Vidaus tvarkos taisyklės

Kontrolės sritys

Planavimo dokumentai

Veiklos ataskaitos

Išorinių auditų išvados


Kokybės politika

Ūkio subjektų priežiūra

Vidaus kontrolės politika


Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai

Finansinių ataskaitų rinkiniai

Informacija apie darbo užmokestį

Paskatinimai ir apdovanojimai


Konkursai ir darbo skelbimai

Praktikos atlikimas VMVT

Visuomeninės ir kitos organizacijos


Viešieji pirkimai

Aukcione parduodamas turtas

Patalpų nuomos pirkimai


Tarnybiniai lengvieji automobiliai


Civilinė sauga

 

 

Atnaujinta:
2022-04-04
Atgal