Konsultavimas

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) konsultacijos ir informacija vartotojams ir juridiniams asmenims teikiamos:

• bendruoju telefonu 8 800 40 403;
• el. paštu klausimai@vmvt.lt;
• VMVT interneto svetainėje (https://vmvt.lt/anketos/pastaba-pasiulymas-klausimas);
• socialiniame tinkle „Facebook“ (https://lt-lt.facebook.com/vmvt.lt);
• per Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto portalą https://epilietis.lrv.lt;
• pateikus raštišką prašymą ar žodžiu atvykus į VMVT padalinį suderintu laiku.

Konsultacijas teikia VMVT Viešųjų ryšių skyriaus ir teritorinių departamentų specialistai.


Į asmenų prašymus žodžiu ir telefonu atsakoma tą pačią darbo dieną. Jeigu į žodžiu ar telefonu pateiktą asmens prašymą negalima atsakyti tą pačią darbo dieną, tuomet asmeniui sudaroma galimybė išdėstyti prašymą raštu. Į asmenų elektroninius pasiteiravimus, kurie nereikalauja detalios situacijos analizės, papildomo tyrimo ar papildomo duomenų surinkimo, atsakoma ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo elektroninio pasiteiravimo gavimo. Asmenų prašymai, išskyrus tuos, į kuriuos, nepažeidžiant asmens, kuris kreipiasi, kitų asmenų ar institucijos interesų, galima atsakyti tą pačią darbo dieną, turi būti išnagrinėjami per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo VMVT.

Atsakymai į asmenų pasiteiravimus ir prašymus teikiami valstybine kalba ir tokiu būdu, kokiu yra pateiktas klausimas, jeigu asmuo nepageidauja gauti atsakymo kitu būdu.


Vartotojų pranešimai (skundai)

Pranešimai (skundai) iš visos Lietuvos dėl nesaugių ir (arba) nekokybiškų maisto produktų, netinkamų viešojo maitinimo įmonių teikiamų paslaugų ar gyvūnų gerovės pažeidimų priimami visą parą nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403 arba VMVT interneto svetainėje (https://vmvt.lt/skundu-formos).

Visi pokalbiai nemokama telefono linija yra įrašomi ir reguliariai perklausomi tam, kad būtų užtikrinta teiktos konsultacijos kokybė.


VMVT sprendžia vartotojų skundus, prižiūri, ar rinkai tiekiami maisto produktai atitinka jų saugą, kokybę, ženklinimą nustatančių teisės aktų reikalavimus, įstatymų nustatyta tvarka kontroliuoja prekybos ir viešojo maitinimo įmones, gyvūninio ir negyvūninio maisto gamintojus, pienininkystės ūkius, gyvūnų laikymo vietas, pašarų, veterinarinių vaistų gamybos įmones ir kt.


VMVT darbo laikas

I–IV 8:00–12:00 val. ir 12:45–17:00 val.
V 8:00–12:00 val. ir 12:45–15:45 val.


Atnaujinta:
2020-08-13
Atgal