Ar etiketėse teisingai nurodoma mėsos kilmės šalis?

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai praėjusią savaitę tikrino, ar ženklinimo etiketėse teisingai nurodyta mėsos kilmė. Atlikus 173 šviežios mėsos tikslinius patikrinimus, įsitikinta, kad prekiautojai teisingai pritaikė naujus reikalavimus nurodant mėsos kilmę – nustatyta tik 20 klaidinimo atvejų.

,,Tikslingai buvo tikrinamos jautriausiai vartotojų vertinamos ūkio subjektų grupės – turgavietės ir parduotuvės, žinoma tikrintos ir kitos mėsos tiekime dalyvaujančios įmonės. Per savaitę patikrintos 49 turgavietės, 75 parduotuvės, 20 mėsinių, 15 skerdyklų ir 14 mėsos išpjaustymo įmonių. Iš viso įvertintas beveik 100 tonų kiaulienos, paukštienos ir avienos ženklinimas“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Deividas Kliučinskas.
 
Pasak D.Kliučinsko, nors pažeidimų skaičius ir nedidelis, vis tik dažniausiai jų buvo nustatyta parduotuvėse (8) ir turgavietėse (5), po kelis pažeidimus užfiksuota mėsinėse, skerdyklose ir išpjaustymo įmonėse.
 
Bene dažniausi pažeidimai – neišsaugotos gamintojų etiketės, nenurodyta arba klaidingai nurodyta kilmės šalis (pvz.., pagal įsigijimo dokumentus kilmė Latvija, o etiketėje nurodyta Lietuva). Pažeidimu taip pat laikoma, jei kilmės šalis užrašyta labai smulkiu šriftu arba sutrumpintai.
 
Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims skirtos baudos ir nurodyta mėsą perženklinti pagal reikalavimus. Pastarieji patikrinimai vykdyti norint įsitikinti, ar ūkio subjektai teisingai ženklina šviežią mėsą ir tinkamai įgyvendina naujus reikalavimus. Tokius patikrinimus planuojama vykdyti nuolat, be to, numatyta vertinti ne tik dokumentus, bet ir atlikti specialius laboratorinius tyrimus tiksliai mėsos kilmei nustatyti.
Atnaujinta:
2015-08-20
Atgal