Patikslinti reikalavimai norintiems prekiauti maistu švenčių ar renginių metu

Š. m. gruodžio 28 d. įsigaliojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymas Nr. B1-1046 „Dėl maisto produktų prekybos ir (ar) viešojo maitinimo paslaugų teikimo renginio ar šventės metu“ (toliau – Įsakymas). Įsakymu nustatyta, kad tiekti maistą ar viešojo maitinimo paslaugas renginio ar šventės metu gali tik VMVT nustatyta tvarka patvirtinti ar registruoti maisto tvarkymo subjektai.

Maisto tvarkymo subjektams, norintiems prekiauti negreitai gendančiais fasuotais maisto produktais tik renginio metu, tačiau neturintiems stacionarios prekybos vietos (pvz., vykdantiems prekybą palapinėje), pakanka užsiregistruoti Įsakyme nustatyta tvarka (ūkinės komercinės veiklos kodas – 47.99.0.M „Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse“).

Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – MTSPP) turinčių ir viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, norinčių šias paslaugas teikti ir renginio ar šventės metu, leidime turi būti nurodytas ūkinės komercinės veiklos kodas – 56.21 „Pagaminto valgio teikimas renginiams / pagal sutartį“. Jei įmonės MTSPP nurodyta viena iš atskirų veiklų – pagaminto valgio teikimas renginiams arba pagaminto valgio teikimas pagal sutartį, įmonei leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas renginio ar šventės metu.

Prekiauti maisto produktais per renginius ar šventes taip pat gali maisto tvarkymo subjektai, kurie turi leidimus vykdyti maisto produktų gamybą, mažmeninę ar didmeninę prekybą. Turėdami MTSPP ar būdami registruoti, savo veiklą renginių ar švenčių metu jie gali vykdyti visoje Lietuvoje, t. y. nebereikia papildomai kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teritorinį padalinį, kurio teritorijoje vyksta šventė ar renginys.

Dokumentus leidimui gauti maisto tvarkymo subjektai gali teikti tiesiogiai VMVT teritoriniams padaliniams arba pasinaudodami integralia maisto ir veterinarijos informacine sistema (IMVIS). Prie IMVIS sistemos galima prisijungti čia.

Įvertinę organizuojamo renginio mastą, planuojančių dalyvauti asmenų skaičių ir galimą riziką tvarkant maistą, VMVT inspektoriai gali atlikti patikrinimus renginio ar šventės metu.

Įsakymą „Dėl maisto produktų prekybos ir (ar) viešojo maitinimo paslaugų teikimo renginio ar šventės metu“ galite rasti čia.

Atnaujinta:
2019-01-22
Atgal