Maisto papildai

Maisto papildas – tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis.

Maisto papildai rinkai tiekiami dozuotomis formomis – kapsulėmis, pastilėmis, piliulėmis, tabletėmis, kitomis panašiomis formomis bei miltelių maišeliais, ampulėmis, buteliukais su lašų dozatoriais bei kitomis panašiomis skysčių ir miltelių, skirtų vartoti mažais dozuotais kiekiais, formomis.

Nors maisto papildų ir vaistų pakuotės labai panašios, ir vieni, ir kiti parduodami vaistinėse, tačiau maisto papildas – ne vaistas!

Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai draudžia reklamuojant maisto papildus teigti apie jų (ar jų sudėtyje esančių sudedamųjų dalių) gydomąsias ir profilaktines savybes, išskyrus, kai tokius teiginius patvirtina Europos Komisija.

Papildai priskiriami maisto produktams, tačiau jie skirti tik papildyti įprastą racioną ir neturėtų būti vartojami kaip maisto pakaitalai.


Notifikuotų maisto papildų sąrašas


Prekyba maisto papildais

Maisto papildų notifikavimas

Maisto papildų ženklinimas


Ar maisto papildas parduodamas legaliai?


Teisės aktai

Naudingos nuorodos

 

 

 

 

Atnaujinta:
2021-11-05
Atgal