Naujienos

 • 2020 m. rugsėjis 21 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) po atliktų tikslinių patikrų Vilniaus miesto ugdymo įstaigose veikiančiose valgyklose aptiko šiurkščių pažeidimų organizuojant mokinių maitinimą.

 • 2020 m. rugsėjis 18 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė gyvūnų augintinių priežiūros, gerovės užtikrinimo ir sveikatos būklės įvertinimo kriterijų projektą, kurį pateikė derinti suinteresuotoms institucijoms – Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovams. Savo pasiūlymus ir pastabas kviečiame pateikti ir aktyvius visuomenės narius.

 • 2020 m. rugsėjis 18 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau plinta Europoje, šią savaitę apie naujus viruso atvejus pranešė Vokietijos, Lenkijos ir Rumunijos atsakingos institucijos. Vokietijoje AKM patvirtintas 5 rastoms šernų gaišenoms ir sumedžiotam šernui. Nuo pirmojo AKM atvejo nauji nutolę 7,5 km atstumu, visi registruoti Noicelės savivaldybės teritorijoje, kuri apie 4 km nutolusi nuo pasienio su Lenkija.

 • 2020 m. rugsėjis 16 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) registro duomenimis, per pastaruosius 2018–2020 metus buvo sulaukta daugiau kaip 2,9 tūkst. asmenų pranešimų apie galimus gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus įvairiose šalies vietose, apie 50 proc. jų pasitvirtino.

 • 2020 m. rugsėjis 15 d.

  Šalia įprastos paukštienos, jautienos ar kiaulienos mėsos vartotojai renkasi ir kitokią alternatyvą – vadinamuosius subproduktus, tai valgomieji paukščių ir gyvūnų vidaus organai (kepenys, inkstai, širdis, liežuvis, smegenys ir kt).  Apie šių skirtingų subproduktų maistinę vertę ir apdorojimą iki gamybos, taip pat atsakymai į vartotojų klausimus dėl perkamuose subproduktuose galinčių būti toksinių medžiagų, – Elenos Kiškienės, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiosios veterinarijos gydytojos, komentare rugsėjo 11 d. LRT laidoje „Vartotojų kontrolė“.

 • 2020 m. rugsėjis 14 d.

  Šiandien vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

 • 2020 m. rugsėjis 11 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo praėjusio ketvirtadienio, rugsėjo 3 d., jau inicijavo 33 tyrimus dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų, galimai nelegalios gyvūnų veisimo veiklos įvairiose vietose Lietuvoje. Iki šios dienos gyvūnų globos įstaigoms jau perduotas 331 šuo, 9 katės, taip pat konfiskuota ir keletas smulkių gyvūnų.

 • 2020 m. rugsėjis 11 d.

  Vokietijos atsakinga institucija informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį laukinėje gamtoje. Tai jau dvylikta Europos Sąjungos valstybė, kurioje šiais metais nustatyta kiaulėms ir šernams pavojinga virusinė liga.

 • 2020 m. rugsėjis 10 d.

  Rugsėjo 10 d. vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir UAB „Diginet LTU“ atstovų susitikime sutarta, kad artimiausiu metu portale „skelbiu.lt“ skelbimus bus galima talpinti tik juose įvedus privalomus duomenis, kuriais remiantis būtų galima identifikuoti gyvūnus parduodančius ar dovanojančius veisėjus, globėjus ir prekiautojus.

 • 2020 m. rugsėjis 08 d.

  Atvėsus orams ir įsivyraujant rudeniui, vis labiau įsibėgėja ir laukinių vandens paukščių migracija. Paukščių būriai iki prasidedant šalčiams traukia piečiau sėkmingai ir šiltai praleisti žiemos. Dėl prasidedančios rudeninės migracijos šalies paukščių laikytojams reikėtų pradėti sunerimti, nes rizika Europoje plintančiam paukščių gripo virusui patekti į Lietuvos teritoriją šiuo laiku vėl padidėja.

Atgal