Naujienos

 • 2021 m. liepos 23 d.

  Reaguodamas į didėjantį susirgimų atvejų šalyje skaičių, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas pavedė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau – VMVT) ypatingą dėmesį skirti ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolei viešojo maitinimo įstaigose.

 • 2021 m. liepos 23 d.

  Skirtingi maisto galiojimo terminai ant maisto produktų pakuočių dažnai sukelia klausimų vartotojui, kaip teisingai suvartoti įsigytą produktą bei kuo skiriasi užrašai, pvz., „geriausias iki ...“ ar  „suvartoti iki...(pabaigos)“ ant maisto produkto pakuotės?

 • 2021 m. liepos 22 d.

  Prasidėjus vidurvasario miško gėrybių derliui į Lietuvą jau importuojamos miško uogos bei grybai iš įvairiausių šalių. Visos grybų ir miško uogų siuntos keliaujančios į Lietuvą, ar per Lietuvą  į kitas Europos šalis yra tikrinamos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pasienio veterinarijos postuose.

 • 2021 m. liepos 22 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekdama, kuo aiškiau ir paprasčiau suteikti visą reikalingą informaciją ketinantiems pradėti gaminti ir tiekti rinkai gyvūninio maisto produktus mažais kiekiais, parengė specialias gaires, kuriose temine tvarka, išdėstyta, kaip turėtų būti įgyvendinami teisės aktų reikalavimai.        

 • 2021 m. liepos 21 d.

  Dar viena rezonansinė byla baigėsi liūdnai žiauriai su gyvūnais besielgusiems veisėjams. Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bylą apeliacine tvarka, pakeitė šių metų sausio 28 d. Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų nutarimą ir nutarė skirti didesnę (1025 Eur) baudą A.P. už netinkamas šunų laikymo sąlygas bei žiaurių elgesį su gyvūnais ir nusprendė konfiskuoti anksčiau ten laikytus 38 šunis.

 • 2021 m. liepos 21 d.

  VMVT siekdama padėti verslui tinkamai įgyvendinti reikalavimus, taikomus vabzdžiams ir jų produktams, bei supažindinti su naujausiomis aktualijomis, šiandien organizavo nuotolinį seminarą „Vabzdžiai maistui ir pašarams, jūs klausiate – mes atsakome“, kuriame verslo įmonių atstovus supažindino su naujienomis vabzdžių srityje bei atsakė į augintojams ir gamintojams aktualius klausimus.

 • 2021 m. liepos 21 d.

  Europos komisija kviečia teikti pastabas ir pasiūlymus dėl gyvūnų gerovės užtikrinimo. Komisijos tinklapyje visuomenės ir socialinių partnerių pastaboms iki rugpjūčio 24 d. paskelbtos konsultacijos dėl pirminio poveikio vertinimo dėl gyvūnų gerovės teisės aktų peržiūros.

 • 2021 m. liepos 20 d.

  VMVT atliko 32 tikslinius patikrinimus, 4 patikrinimų metu buvo nustatyti pažeidimai. Buvo tikrintas mineralinio vandens asortimentas parduotuvėse, internetinėje prekyboje bei paimti mėginiai iš gamintojų.

 • 2021 m. liepos 20 d.

  2021 metais Lietuva yra pripažinta šalimi, neapimta pasiutlige, kadangi pastaruosius keletą metų Lietuvoje nėra registruota nei vieno pasiutlige užsikrėtusio naminio ar laukinio gyvūno, tad daugeliui pagrįstai kyla klausimas – ar vis dar būtina savo augintinius reguliariai skiepyti nuo šios ligos?

 • 2021 m. liepos 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gavo oficialų pranešimą apie nustatytus afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) protrūkius kiaulių ūkiuose Vokietijoje. Tai yra pirmieji atvejai šios šalies istorijoje. Iki šiol, šis pavojingas virusas Vokietijoje buvo aptinkamas tik šernuose.

Atgal