Naujienos

 • 2020 m. liepos 10 d.

  Lietuvos gamintojai šių metų birželio mėnesį eksportavo per 30 proc. daugiau gyvūninės kilmės maisto produktų nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šiais metais eksportuota daugiau kaip 1,8 tūkst. mėsos, pieno, žuvies, jų konservų bei kitų produktų siuntų.

 • 2020 m. liepos 10 d.

  Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą mūsų šalyje, asmenims yra mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas. Tai padeda suaktyvinti kritusių šernų paieškas ir operatyviai juos pašalinti iš aplinkos, tokiu būdu užkertant kelią galimam ligos plitimui. Asmenims reikia kreiptis ir apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) arba VMVT teritoriniam padaliniui visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, el. paštu arba atvykus į artimiausią VMVT padalinį ir užpildyti reikiamą prašymą. 

 • 2020 m. liepos 09 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento inspektoriams Rokiškio turgavietėje veikiančiame mėsos paviljone nustačius šiurkščių sanitarinių ir higienos normų reikalavimų pažeidimų, laikinai sustabdyta jo veikla.

 • 2020 m. liepos 07 d.

  Latvijos veterinarijos tarnyba informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį, liepos 6 d. patvirtintą Kuldygos regione įsikūrusiame kiaulių ūkyje. Tai jau šešta Europos Sąjungos valstybė, kurioje šiais metais nustatomas kiaulėms ir šernams pavojingas AKM virusas.

 • 2020 m. liepos 03 d.

  Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai, kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, po atlikto patikrinimo Šilalės rajone sustabdė neteisėtai, namų sąlygomis, vykdytą mėsos ir žuvies perdirbimo ir konservų gamybos veiklą. Į rinką neleista tiekti ir utilizacijai nukreipta per 73 kg šaldytos mėsos, pauštienos ir žuvies.

 • 2020 m. liepos 03 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) liepos 2 d. organizuotas pasitarimas dėl gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos vietose ir turgavietėse, taip pat aptarti žuvų užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kiti aktualūs klausimai. Pasitarime dalyvavo Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos, visuomeninės gyvūnų teisių apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ atstovai, VMVT veterinarijos specialistai.

 • 2020 m. liepos 03 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apygardos valdybos pareigūnais po atlikto patikrinimo Jonavoje išaiškino prekybininkus, kurie mėsą išnuomotose patalpose tvarkė nelegaliai, neturėdami tam reikiamo VMVT leidimo. Be to, čia iš tiesų veikė ne viena, o dvi įmonės, užsiimančios tokia pat veikla.

 • 2020 m. liepos 03 d.

  Užšaldymas – tai patogiausias būdas išsaugoti uogų mitybinę vertę. Užšaldyti ir laikyti uogas reikia ne mažesnėje kaip minus 18 ºC temperatūroje. Svarbi taisyklė – užšaldyti kuo greičiau.

 • 2020 m. liepos 01 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba liepos 1-ąją švenčia ypatingą sukaktį – įkūrimo 20-metį. 2000 m. liepos 1 d. sujungiant tris atskiras institucijas buvo įkurta Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (VMVT). Įsteigiant VMVT buvo siekiama sukurti sistemą, užtikrinančią šiuolaikišką ir efektyvią visos maisto tiekimo grandinės „nuo lauko iki stalo“ veterinarinę ir maisto kontrolę.

 • 2020 m. birželis 30 d.

  Vasara – uodų ir įvairių kitų geliančių vabzdžių bei mašalų suaktyvėjimo metas. Nuo jų įkandimų neretai kenčia ir augintiniai bei ūkiniai gyvūnai. Uodų, musių, sparvų, gylių, mašalų ar kitų vabzdžių antplūdis gyvūnams gali sukelti nerimą, baimę, sutrikdyti įprastinius virškinimo procesus, pasitaiko atvejų, kai gyvūnai dėl to nugaišta. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT) primena, kokie parazituojantys vabzdžiai yra ypač pavojingi ir kaip nuo jų apsaugoti savo gyvūnus.

Atgal