Naujienos

 • 2020 m. lapkričio 23 d.

  Žuvys – maistingas ir sveikatai palankus, vertingų maistinių medžiagų turintis produktas, ypač jei yra šviežias. Įprastai prekybos vietose vartotojai gali įsigyti neišdarinėtos ir jau išskrostos, supjaustytos griežinėliais ar iš įvairių rūšių žuvies paruoštos filė, kuri yra niekaip neapdorota, tik atšaldyta. Tačiau perkant šviežią (atšaldytą) nesupakuotą žuvį iš ledo vitrinos, visada svarbu atkreipti dėmesį, kad mažiausiai pusė žuvies paviršiaus būtų padengta ledu. Tinkamą temperatūrą ir žuvies kokybę užtikrina tik pakankamas ledo kiekis ant žuvies paviršiaus.

 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvoje kol kas nenustatytas nė vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis kailinių žvėrelių ūkiuose. Pastarąją savaitę atrinkus 71 mėginį iš įvairiose šalies vietose esančių audinių ūkių, visų rezultatai dėl COVID-19 ligos – neigiami. Šalies teritorijoje auginamas audines dėl koronaviruso infekcijos nuspręsta tirti prevenciškai, kai Danijos, o vėliau ir Ispanijos, Italijos, JAV, Nyderlandų, Švedijos ir Graikijos audinių fermose buvo nustatyta šio viruso protrūkių.

 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  Pasaulio sveikatos organizacija lapkričio 18–24 d. skelbia Pasaulinę supratimo apie antibiotikus savaitę, o Europos Komisija – Europos supratimo apie antibiotikus dieną.  Abiejų jų tikslas – siekti, kad ir Europoje, ir visame pasaulyje antibiotikai būtų vartojami racionaliau tiek medicinoje, tiek veterinarijoje, kartu pabrėžiant, kas jau yra pasiekta kovojant su viena iš didžiausių grėsmių žmonių ir gyvūnų sveikatai pasauliniu mastu – antimikrobinio atsparumo problema.

 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) organizavo nuotolinį susitikimą su VšĮ „Gelbėkime gyvūnus“ atstovais, kuriame aptarti gyvūnų gerovės užtikrinimo ir kontrolės problemų sprendimų būdai.

 • 2020 m. lapkričio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Europoje toliau didėja tiek laukiniams, tiek naminiams paukščiams nustatomų didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) atvejų skaičius. Daugiausia (92) jų per pastarąją savaitę patvirtino Vokietija nugaišusiems laukiniams vandens paukščiams, tuo tarpu Danijos laukinėje faunoje užfiksuota 13 židinių, Olandijoje – 10, Jungtinėje Karalystėje – 5, Airijoje – 2. Pirmą kartą šio tipo virusas laukiniams paukščiams šiemet pasireiškė ir Belgijoje (3 atvejai).

 • 2020 m. lapkričio 18 d.

  Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvos gamintojai eksportavo daugiau kaip 19 tūkst. gyvūninės kilmės lietuviškų maisto produktų ir kitų siuntų, – tai 14 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tokius duomenis rodo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų apibendrinta statistika.

 • 2020 m. lapkričio 17 d.

  Lapkričio 18 d., trečiadienį, minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) organizuoja nuotolinį seminarą – jo metu skirtingų sričių ekspertai – mokslininkai ir valstybinių institucijų bei privatūs veterinarijos gydytojai dalinsis savo įžvalgomis apie daugelį antimikrobinio atsparumo veterinarijos sektoriuje aspektų, bus pristatytos jo mažinimo iniciatyvos bei kita aktuali informacija.

 • 2020 m. lapkričio 17 d.

  2020 m. gruodžio 31 d. oficialiai baigs galioti išstojimo susitarimas – t. y. Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš bendros Europos Sąjungos (ES) rinkos ir Muitų Sąjungos. Automatiškai tarp šalių nutrūks ir laisvas prekių bei paslaugų judėjimas, todėl svarbu žinoti apie esminius pokyčius, kurie palies maisto produktų eksportą, gyvūnų pervežimus bei keliavimo su gyvūnais augintiniais taisykles.

 • 2020 m. lapkričio 13 d.

  Ketvirtadienį vykusiame nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Tarybos Vyriausiųjų veterinarijos pareigūnų darbo grupės posėdyje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išsakyta pozicija Lietuvai ypač svarbiu klausimu – dėl nekomercinio gyvūnų augintinių įvežimo iš trečiųjų šalių į ES valstybes kontrolės griežtinimo sulaukė daugelio kitų šalių atsakingų pareigūnų palaikymo. Spręsti šį klausimą VMVT direktorius Darius Remeika siūlė jau rugsėjo mėnesį vykusiame šio formato posėdyje.

 • 2020 m. lapkričio 12 d.

  Kokį pavojų gali kelti koronaviruso mutacija, kuri pasireiškė Danijos audinių fermose, ir plačiau apie sugriežtinimo priemones, kurių imamasi siekiant apsaugoti kailinių žvėrelių ūkius Lietuvoje, be to, numatomus veiksmus ir planus, jeigu atsitiktų taip, jog šis virusas patektų į ūkius, – šio ketvirtadienio LRT radijo laidoje „Svarbus pokalbis“ su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėju dr. Mariumi Masiuliu.

Atgal