Vokietijoje pirmą kartą kiaulių ūkyje nustatytas afrikinis kiaulių maro atvejis. (Patikslinta: bendras atvejų skaičius)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja (toliau - VMVT), kad gavo oficialų pranešimą apie nustatytus afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) protrūkius kiaulių ūkiuose Vokietijoje. Tai yra pirmieji atvejai šios šalies istorijoje. Iki šiol, šis pavojingas virusas Vokietijoje buvo aptinkamas tik šernuose.

Virusas buvo rastas dviejuose kiaulių ūkiuose Brandenburgo žemėje, Rytų Vokietijoje, Šprė-Neisse rajone ir Märkisch-Oderland rajone, viename iš jų buvo laikoma daugiau nei 300 kiaulių, kitame - 2 kiaulės. Abu ūkiai yra įsikūrę šalia Lenkijos sienos. Ūkiuose AKM buvo nustatytas vykdant pasyviąją stebėseną (kai tiriamos kiaulių gaišenos). Tai įrodo, kad šis stebėsenos metodas yra veiksmingas.

Naujas atvejis: liepos 17 d. Brandenburg žemėje, Märkisch-Oderlan rajone, Letschin savivaldybėje nustatytas 3 AKM protrūkis, kiaulių laikymo vietoje. Ūkyje buvo laikomos 4 kiaulės. Kiaulės buvo nugaišintos ir sunaikintos, šiuo metu vykdomas epizootinis tyrimas.

Vokietijos kompetentingos institucijos teigia, kad židiniai yra likviduojami ir situacija stebima. 

VMVT operatyviai informuos apie pasirodžiusius naujus AKM atvejus, o kiaulių augintojus, dar kartą, ragina atsakingai stebėti ir laikantis biosaugos reikalavimų prižiūrėti savo ūkį. 

 

Atnaujinta:
2021-07-19
Atgal