VMVT vadovai su kolegomis iš Lenkijos aptarė situaciją dėl paukščių gripo

Šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius, jo pavaduotojas Vidmantas Paulauskas nuotoliniame susitikime su Generalinio Veterinarijos Inspektorato (Lenkija) direktoriumi dr. vet. Bogdan Konopka aptarė susidarusią padėtį dėl paukščių gripo ir sutarė stiprinti dvišalią partnerystę, užtikrinti intensyvesnį keitimąsi turima informacija ir bendradarbiavimą.

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje vis daugėjant didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkių, kurie siejami su nelegalaus prekiautoju išplatintomis virusu užkrėstomis vištomis, ir kurio teigimu, pastarosios buvo įsigytos Lenkijoje, abiejų šalių veterinarinių tarnybų vadovai nusprendė suvienyti pajėgas, kad būtų išsiaiškinta užkrato kilmė.

Kolegos iš Lenkijos informavo, kad jau artimiausiu metu padidintas dėmesys bus skiriamas prekybai paukščiais, sugriežtinta prekiautojų kontrolė bei sustiprinta kontrolė keliuose, pasitelkiant ir pasienio tarnybos pareigūnus, siekiant užkardyti nelegalios prekybos atvejus ir paukščių išvežimą į kitą valstybę.

Abiejų šalių veterinarijos tarnybų vadovai sutarė suburti ekspertų darbo grupę tolimesniems tyrimams atlikti.

Atnaujinta:
2021-04-29
Atgal