VMVT specialistai dalinosi patirtimi užsienyje

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai sukaupta patirtimi kovojant su afrikiniu kiaulių maru (AKM) dalinasi ir Europoje, ir Azijoje. VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis paskaitą skaitė tarpkontinentiniame seminare Kinijoje, o skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas – tarptautiniame veterinarijos kongrese, vykusiame Slovėnijoje.

Balandžio pradžioje Slovėnijoje vyko vienas didžiausių šalies veterinarijos specialistams skirtų tarptautinių renginių – septintasis veterinarijos kongresas, kuriame dalyvavo apie 800 veterinarijos gydytojų ir mokslininkų. Lietuvos atstovai šiame renginyje pristatė pranešimą apie AKM laukinėje faunoje, pasidalino patirtimi, sukaupta 5-erius metus kovojant su AKM. Kongreso dalyviai aktyviai domėjosi Lietuvoje taikomomis kovos su AKM priemonės. Juos itin domino, kaip VMVT bendradarbiauja su medžiotojais, kokių finansinių priemonių gaunama ir kokios išlaidos tenka šaliai, kai į ją patenka liga.

Su Slovėnijos kolegomis VMVT bendradarbiauja itin glaudžiai. Pernai Slovėnijos veterinarijos fakulteto atstovai lankėsi Lietuvoje ir sėmėsi gerosios praktikos suvaldant tiek AKM, tiek kitas laukinių gyvūnų užkrečiamąsias ligas. Tad kongrese buvo padėkota VMVT dėl puikiai suorganizuotų mokymų ir galimybės mokytis Slovėnijos ekspertams.

Europos Komisijos projekto „Geresnis mokymas saugesniam maistui“ vykdytojų kvietimu, Pekine (Kinija) vykusiame tarptautiniame seminare AKM klausimais dalyvavo ir patirtimi dalinosi VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis. Jis skaitė pranešimus apie aktyvios ligos stebėsenos priemones, ūkinių gyvūnų ženklinimo ir registravimo taisykles, padedančias nustatyti gyvūnų judėjimą iš vienos laikymo vietos į kitą visą gyvūno gyvenimo laiką. Daugiausia dalyvių susidomėjimo sulaukė Lietuvos atstovo pristatytas praktinis pranešimas apie AKM židinių likvidavimo patirtis.

„AKM tampa globalia problema, keliančia iššūkių ne vienos šalies ar regiono veterinarijos specialistams, ūkininkams ir medžiotojams. Pastaraisiais metais ši liga sparčiai plinta, jos židinių daugėja Azijoje, ligos arealas plečiasi ir Europoje. Džiaugiuosi, kad VMVT specialistų sukaupta patirtis valdant gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkius ir jų žinios yra labai vertinamos. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad mūsų specialistai tokių vizitų metu turi galimybę susipažinti su kitų šalių patirtimi, įvertinti, su kokiomis problemomis susiduria kitų šalių veterinarijos specialistai. Taip turime galimybę gilinti bendras žinias tiek apie ligą, tiek apie prevencijos ir kovos priemones su ja“, – pabrėžė VMVT direktorius Darius Remeika.

Atnaujinta:
2019-04-17
Atgal