VMVT padės Moldovoje įdiegti maisto saugos kontrolės sistemą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su partneriais iš Švedijos ir Latvijos laimėjo Europos Sąjungos (ES) dviejų metų trukmės Dvynių programos projektą „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“. Projektą planuojama pradėti įgyvendinti 2016 m. lapkričio mėnesį.

VMVT vadovaus Lietuvos, Švedijos ir Latvijos ekspertų komandai, kuri padės Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai įgyvendinti ES standartus, teisės aktus, maisto saugos reikalavimus bei įdiegti vieningą maisto saugos kontrolės sistemą visuose šalies regionuose. Tikimasi, kad šio Dvynių projekto rezultatai sustiprins Moldovos žemės ūkio produkcijos eksporto galimybes.

"Jau seniai bendradarbiaujame su Moldovos nacionaline maisto saugos agentūra aktualiais maisto saugos ir veterinarijos klausimais. Moldavai vertina mūsų specialistų patirtį ir dalyvavimą įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Laimėtas dar vienas projektas tik patvirtina, kad VMVT – moderni ir efektyvi kontrolės institucija, galinti pasidalinti sukaupta patirtimi ir žiniomis su užsienio kolegomis", – sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

„Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“ – penktas ES Dvynių programos projektas Moldovoje. Du projektai maisto saugos standartų ir vartotojų apsaugos klausimais buvo įgyvendinti 2010-2013 metais kartu su Jungtine Karalyste.

Be ES Dvynių projektų, VMVT Moldovoje jau įgyvendino penkis projektus ir šiuo metu vykdo šeštąjį – pagal Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą.

 

Atnaujinta:
2016-07-15
Atgal