VMVT ir Lietuvos ornitologų draugija bendradarbiavimą įtvirtino sutartimi

Liepos 23 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) bendradarbiavimo sutartį pasirašė VMVT direktorius Darius Remeika ir Lietuvos ornitologų draugijos vadovas Liutauras Raudonikis. Atsižvelgiant į paukščių gripo viruso pavojų šalies paukščių augintojams ir paukštienos bei jos produktų gamintojams ir pardavėjams, sutarta plėtoti bendradarbiavimą šios ligos kontrolės ir prevencijos, mokslinių tyrimų srityse. Vykdyti rizikos vertinimus, laukinių vandens paukščių stebėseną ir kt.

Tikimės, kad šis bendradarbiavimo susitarimas mums leis dar operatyviau keistis informacija, efektyviau taikyti paukščių gripo prevencijos ir kontrolės priemones. Be viso to, sutelktomis jėgomis turėsime kur kas daugiau galimybių ir priemonių išsamiau informuoti visuomenę, teikti rekomendacijas paukščių laikytojams, siekiant užkirsti kelią paukščių gripo virusui patekti į paukščių laikymo vietas“, – sakė VMVT direktorius D. Remeika.

„Džiaugiamės apibusiai naudingu bendradarbiavimu. COVID-19 pandemija parodė, kokių didelių nuostolių ir ribojimų gali sukelti ligos, gyvūnų perduodamos žmonėms. Žinome, kad dalis paukščių gripo atmainų irgi gali turėti įtakos žmonių sveikatai. Bendradarbiaudami su VMVT toliau sieksime dalintis žiniomis ir patirtimi apie laukinių paukščių migracijos fenologijos aktualijas, sparnuočių poilsio, maitinimosi bei veisimosi sankaupų ypatumus, rastus negyvus paukščius, kad būtų galima dar efektyviau užtikrinti vykdomą valstybinę veterinarinę kontrolę“, – teigė Lietuvos ornitologų draugijos vadovas L. Raudonikis.

Bendradarbiavimo sutarties tikslas – nuolat keistis moksline, technologine, epidemiologine bei kita aktualia informacija, telkti žmogiškuosius išteklius, reikalingus tinkamam bendrų tyrimų ir projektų įgyvendinimui, analizuojant situaciją paukščių gripo virusą patvirtinusiose Europos ir pasaulio šalyse, nuolat vertinant rizikas bei ieškant efektyvių sprendimų, užkertant kelius virusui patekti į šalies teritoriją.

Atnaujinta:
2020-07-24
Atgal