VMVT inspektoriai ir policija užkardė nelegalios prekybos šunų jaunikliais atvejį

Bendradarbiaujant su policija bei visuomeninėmis organizacijomis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išaiškino dar vieną nelegalios prekybos bei galimai žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Pagal gautą išankstinę informaciją, kad Kaune bus parduodami šuniukai, VMVT Alytaus departamento inspektoriai ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai bei nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos atstovai atliko gyvūnų pirkimą iš nelegalaus pardavėjo.

Pranešimą, kad prie Kauno pilies bus parduodami galimai neženklinti šunų jaunikliai, VMVT specialistai gavo iš gyvūnų globos organizacijos. Tarnyba informuota apie numatytą sandorį ir abejones, kad gyvūnus augintinius siūlo parduoti nelegalus, VMVT neregistruotas veisėjas, todėl pardavimas gali būti nelegalus, nes gyvūnai neženklinti, bei nesilaikoma nustatytų prekybos gyvūnais augintinais reikalavimų. Įtarimą sukėlė ir tai, kad pardavėjas pasiūlė šuniukus įsigyti anksčiau, nei buvo iš anksto tartasi, ir vietoje vieno planuoto nupirkti augintinio, pardavėjas pasiūlė mažesnę kainą bei įsigyti dar vieną tos pačios vados patinėlį.

Atvykę į nurodytą vietą, VMVT ir policijos pareigūnai stebėjo, kaip automobilių stovėjimo aikštelėje Valančiaus gatvėje susitiko pirkėjai ir pardavėjai – birštoniškis A. M. su drauge atvežė du dobermanų veislės mišrūnus. Už abu šuniukus buvo sumokėta sutarta suma.

Tuomet prisistatė policijos ir VMVT pareigūnai bei pranešė užfiksavę nelegalios prekybos atvejį. Šio tyrimo metu patikrintas gyvūnų ženklinimas mikroschema – šuniukai buvo neženklinti, tuo pažeidžiant tiek Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, tiek ir Žemės ūkio ministro nustatytą gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo tvarką. Be to, parduodamiems šuniukams buvo nukirptos uodegos, pažeidžiant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas, o gyvūnus išveisęs asmuo savo vykdomos veiklos teisės aktų nustatyta tvarka neregistravęs – augintiniai parduodami tam neturint VMVT suteikto veterinarinio įregistravimo numerio.

Laiku įsikišus pareigūnams ir užkardžius nusikalstamą veiką, nelegalus gyvūnų augintinių pardavėjas įpareigotas grąžinti gautus pinigus, jo atžvilgiu pradėta administracinio nusižengimo teisena, užpildytas daiktų ir dokumentų paėmimo protokolas, kurio pagrindu šuniukai perimti ir perduoti laikinai globai iki sprendimo apie jų konfiskavimą įsiteisėjimo.

„Šis atvejis Kaune – nėra atsitiktinis, bet vienas iš dar vis pasitaikančių nelegalios prekybos gyvūnais atvejų. Džiaugiamės bendradarbiavimu su policija ir visuomeninių organizacijų atstovais, su kuriais bendrų pastangų dėka užkirtome kelią šiam nusikaltimui. Toks bendradarbiavimas turi plačių perspektyvų, todėl panašios jungtinės operacijos bus vykdomos ir ateityje. Norėtųsi perspėti tiek gyvūnų pirkėjus, tiek pardavėjus, kad šie paisytų visų gyvūnų gerovę užtikrinančių rekomendacijų ir laikytųsi nustatytų taisyklių. Taip išvengsime apgaulės bei sukčiavimo, apsaugosime gyvūnus ir užtikrinsime jiems bei jų šeimininkams galimybes naudotis visomis šiuolaikinės gyvūnų sveikatingumą užtikrinančios sistemos privalumais“, – sako VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

Pasak G. Blekaičio, nusikalstamas veikas atgrasyti padės ne tik griežtesnė kontrolė ir jungtinės institucijų bei visuomeninių organizacijų operacijos, bet ir neseniai pakeistos Administracinių nusižengimų kodekso nuostatos, didinančios baudas už nelegalią prekybą bei žiaurų elgesį su gyvūnais, kurios siekia iki 2000 eurų su gyvūnų konfiskavimu.

VMVT primena, kad iki šių metų rugsėjo 1 d. visi veisėjai privalo užtikrinti, kad jų veisiami gyvūnai augintiniai būtų paženklinti mikroschemomis ir užregistruoti Gyvūnų augintinų registre, o nuo gegužės 1 d. atvesti šunų, kačių ir šeškų jaunikliai turi būti paženklinti per keturis mėnesius, bet ne vėliau kaip iki juos perduodant kitiems savininkams.

Taip pat primenama, kad šunys, katės ir šeškai, kurie atvesti iki šių metų gegužės 1 d. turi būti paženklinti ir registruoti iki sekančių metų gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki juos perduodant kitiems savininkams.

Atnaujinta:
2021-08-05
Atgal