Vartotojos pranešimas padėjo išaiškinti nelegalią veiklą

Gavę vartotojos pranešimą apie vykdomą galimai nelegalią maisto tvarkymo veiklą, Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su šio miesto Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pareigūnais patikrino V. Kelertienės firmą „Akmeninė kerpė“ (V. Kudirkos g.55/Mindaugo g.2, Marijampolė).

Patikrinimo metu skunde nurodyti faktai pasitvirtino – šios firmos „patalpose pagal užsakymą buvo gaminamas maistas pobūviui, nors įmonė leidimo šiai veiklai nėra gavusi. Maistą gamino įmonės savininkė ir jos motina, neturėdamos šiai veiklai leidimo (Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo). Savininkė ir jos mama dirbo nepasitikrinę sveikatos, neišklausę higienos žinių kurso. Maisto produktai buvo gaminami netinkamomis sąlygomis, žaliavos ir termiškai neapdoroti produktai laikomi kartu su jau pagamintais patiekalais, taip sudarant galimybę jau paruoštus produktus užkrėsti sveikatai pavojingais, apsinuodijimus sukeliančiais mikroorganizmais.

Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, firmos savininkei uždrausta pagal užsakymus ruošti maistą pobūviams, ji buvo supažindinta, kokių dokumentų reikia norint įteisinti savo veiklą. Inspektoriai paaiškino, kokių svarbiausių reikalavimų privaloma laikytis norint užsiimti maisto tvarkymu.

 

Atnaujinta:
2015-11-11
Atgal