Tarptautinės operacijos metu Lietuvoje sulaikyta nesaugių maisto produktų

2018 m. gruodžio – 2019 m. balandžio mėnesiais vykusios tarptautinės operacijos „OPSON VIII“ metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, bendradarbiaudami su Lietuvos muitinės pareigūnais, atliko patikrinimus didžiausius gyvūninių ir negyvūninių maisto produktų kiekius saugančiuose sandėliuose. Tikrinta, kaip tvarkomi maisto produktai, kaip užtikrinamas jų atsekamumas ir vedama apskaita.

Patikrinus 9 didmeninius maisto produktų sandėlius nustatyta, kad 4 iš jų sandėliuojami dideli kiekiai saldumynų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Iš viso VMVT specialistai uždraudė realizuoti net 105 tonas skirtingų rūšių saldainių, atvežtų iš Kinijos ar Turkijos. 1 šaltajame sandėlyje aptikta ir uždrausta realizuoti daugiau kaip 1,3 t neaiškios kilmės, neženklintų žuvų ikrų. Visi galimai nesaugūs ar maistui netinkami maisto produktai vartotojų nepasiekė – buvo sunaikinti specializuotose utilizavimo įmonėse.

Ši tarptautinė operacija, pavadinta „OPSON VIII“, yra skirta kovai su maisto produktų ir gėrimų klastojimu. Pagrindiniai operacijos iniciatoriai – Interpolo ir Europolo organizacijos, prie kurių prisijungė ir Lietuvos muitinė bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Iš viso šioje pasauliniu mastu vykdytoje operacijoje dalyvavo 78 šalių policijos, muitinės, nacionalinių maisto priežiūros tarnybų ir privataus sektoriaus atstovai.

Praėjusią savaitę Europolo išplatintame pranešime nurodoma, kad tarptautinės operacijos metu atlikta daugiau kaip 67 000 patikrinimų parduotuvėse, turgavietėse, oro, jūrų uostuose ir pramonės objektuose. Iš viso buvo konfiskuota apie 16 000 tonų ir 33 mln. litrų potencialiai pavojingų padirbtų maisto produktų ir gėrimų. Visų sulaikytų produktų vertė daugiau kaip 100 mln. eurų.

Nuotrauka iš Europolo pranešimo

Atnaujinta:
2019-06-26
Atgal