Susitikime su Vietnamo atstovu aptarti maisto produktų eksporto ir AKM klausimai

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika susitikime su Vietnamo ambasados Briuselyje patarėju ekonomikai ir prekybai p. Nguyen Canh Coung aptarė lietuviškų maisto produktų eksporto galimybes bei abiem šalims itin svarbius afrikinio kiaulių maro kontrolės klausimus.

„Lietuvos ir Vietnamo prekybiniai ryšiai yra gan intensyvūs, į šią šalį eksportuojame paukštienos, pieno produktų ir žuvies gaminių. Tai auganti ir perspektyvi mūsų verslui rinka, todėl sulaukiame prašymų suderinti leidimus eksportui iš vis daugiau Lietuvos įmonių, tačiau bendradarbiavimas su atsakingomis institucijomis Vietname kartais ilgai užtrunka. Todėl labai svarbu, kad susitikimo metu susitarėme reikiamus dokumentus siųsti ir derinti per Vietnamo ambasadą Briuselyje, kuri pasirūpins operatyviu korespondencijos pristatymu reikiamoms institucijoms“, – sakė D. Remeika.

Pasak VMVT vadovo, galimybėmis eksportuoti savo produkciją į Vietnamą domisi mėsos (jautienos ir paukštienos) perdirbimo įmonės ir kiaušinių produktų gamintojai. VMVT duomenimis, per I šių metų pusmetį iš Lietuvos į Vietnamą eksportuota beveik 1 tūkst. tonų paukštienos, apie 2,4 tūkst. tonų pieno produktų (sūrių ir pieno miltų),  daugiau kaip 200 tonų žuvies gaminių.

Susitikimo metu aptarta ir abiejose šalyse siaučiančio afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija.

„Vietname AKM situacija labai sudėtinga. Liga plinta labai greitai ir židiniuose tenka naikinti tūkstančius kiaulių. Paskutiniais duomenimis, Vietname nuo šių metų pavasario, kai liga buvo nustatyta pirmą kartą, AKM židiniai jau užfiksuoti 62 šalies provincijose ir sunaikinta daugiau kaip 3,3 mln. kiaulių. Lietuvoje griežtomis biologinio saugumo ir kontrolės priemonėmis mums pavyksta ligos plitimą pristabdyti ir apsaugoti kiaulių augintojus nuo masinio gyvulių naikinimo, koks vyksta kai kuriose Azijos šalyse. Todėl pakviečiau Vietnamo specialistų delegaciją atvykti į Lietuvą ir susipažinti su mūsų vykdomomis AKM kontrolės ir prevencijos priemonėmis, AKM kompetencijų centro veikla“, - sakė VMVT direktorius.

 

Atgal