Siekiama stiprinti dvišalį bendradarbiavimą su JAE

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius, kaip žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujamos delegacijos narys, lankosi Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Dubajuje vykstančioje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“ įvyko susitikimas su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) maisto ministre H. E. Mariam bint Mohammed saeed Hareb Almheiri ir Lietuvos ambasadoriumi JAE Edminu Bagdonu.

Didžiausias dėmesys jame skirtas lietuviškų produktų eksportui, pabrėžtas didelis lietuviškų pieno produktų potencialas. Produktus į JAE jau eksportuoja 16 Lietuvos pieno perdirbimo įmonių. Taip pat į šią šalį eksportuojami žuvies produktai, kiaušiniai, konditerijos gaminiai, tačiau siekiama dar labiau plėsti žemės ūkio ir maisto produktų sąrašą bei įvairovę, didinti plataus asortimento aukštos kokybės maisto produktų eksportą. JAE vartotojams siekiama pasiūlyti aukštos pridėtinės vertės produktus, atitinkančius griežtus maisto saugos ir kokybės reikalavimus.

JAE maisto ministrė H. E. Mariam bint Mohammed saeed Hareb Almheiri pasidžiaugė stiprėjančiu bendradarbiavimu su Lietuva ir pakvietė mūsų šalies įmones aktyviau naudotis verslo galimybėmis JAE.

Susitikimo metu paprašyta leidimo eksportuoti į JAE medų ir jo produktus. Su šia šalimi jau yra suderinti žuvies ir žuvies produktų, mėsos, pieno ir pieno produktų, kiaušinių, galvijų, gyvų paukščių, gyvūnų augintinių pašaro eksporto sertifikatai.

2019 m. į JAE daugiausia eksportuota nugriebto pieno miltelių, vandenų, įskaitant mineralinius ir gazuotuosius vandenis, į kuriuos nepridėta saldiklių, produktų iš natūralių pieno sudedamųjų dalių, sūrių ir varškės. 2019 m. į JAE išvežta daugiau kaip 1500 tonų pieno ir jo produktų, 534 t žirnių, 123 t pupų, miltų dribsnių, trapučių ir kitų perdirbtų grūdų produktų, iš viso –  apie 350 tonų. 

2019 m. Abu Dabyje atidaryta Lietuvos ambasada, kuri, tikimasi, leis padidinti prekybos apimtis. Be to, ambasados atidarymas parodo Lietuvos pasiryžimą stiprinti dvišalius santykius, ypač daug tikimasi iš prekybos žemės ūkio ir maisto produktais, todėl jau šią vasarą planuojama paskirti ir žemės ūkio atašė JAE.

Pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją

Atnaujinta:
2020-02-18
Atgal