Septyni nauji AKM atvejai

Šią savaitę (spalio 2 – 9 d.) Lietuvoje užregistruoti 7 afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino AKM diagnozę 5 sumedžiotiems (Kaišiadorių, Utenos, Molėtų, Rokiškio ir Varėnos rajonų savivaldybėse) ir 4 nugaišusiems šernams (Vilniaus ir Kauno rajonų savivaldybėse).

Kaišiadorių rajone nustatytas pirmas AKM atvejis. Iš viso šiais metais Lietuvoje AKM užregistruotas 19-koje rajonų, nustatyti 77 atvejai laukinėje faunoje ir 13 židinių kiaulininkystės ūkiuose.

Vietovės, kuriose nustatytas AKM, laikomos užkrėstomis teritorijomis. Jose vykdoma intensyvi stebėsenos programa. Kiekvieną savaitę vykdomos vietovių apžiūros siekiant surasti, surinkti ir sunaikinti nugaišusius šernus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad miške aptikus šerno gaišeną, jos negalima nei liesti, nei judinti. Būtina nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, esantį kiekviename rajone, arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

Šią savaitę Žaizdrių kaime (Trakų r.) buvo nustatytas ir ūkis, į kurį pateko AKM virusas. Jame savo reikmėms buvo auginta tik viena kiaulė. Pradėjus epizootinį tyrimą, specialistai priėjo prie išvados, kad pagrindine užkrato priežastimi galėjo būti pašarai, nes kiaulė buvo šeriama maisto, taip pat ir miško grybų atliekomis.

VMVT primena gyventojams, kad kiaules draudžiama šerti termiškai neapdorotais pašarais, be to, privalu laikytis kitų biologinės saugos reikalavimų (termiškai apdoroti pašarus, riboti pašalinių asmenų apsilankymus ūkiuose ir kt.).

Atnaujinta:
2015-10-12
Atgal