Seminare svarstyti kovos su salmonelėmis paukštynuose klausimai

Šių metų rugpjūčio 8 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko seminaras „Vištų dedeklių vakcinacija nuo salmoneliozės“. Seminare dalyvavo VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus, teritorinių VMVT padalinių specialistai, atsakingi už paukščių sveikatingumą, paukštynų veterinarijos gydytojai, Lietuvos paukštininkystės asociacijos atstovai, visuomenės sveikatos specialistai.

Susirinkusieji svarstė, kaip paukštynuose užkirsti kelią žmonių ir gyvūnų infekcinei ligai – salmoneliozei, aptarė salmonella spp štamo plitimo Europos Sąjungoje keliamas problemas.

„VMVT specialistai šiemet paruošė ir Europos Komisijai patvirtinti pateikė nacionalinę Salmoneliozės kontrolės programą. Pavyko pasiekti, kad šios programos priemonių įgyvendinimui būtų skirtos Europos Sąjungos lėšos. Bus kompensuojamos specialios vakcinos prieš salmoneliozę įsigijimo išlaidos. Tai didelė pagalba paukščius auginančioms įmonėms. Jos turės galimybę ne tik pasinaudoti nemokamomis vakcinomis ir pradėti vykdyti vakcinavimo programas, bet ir taikyti kitas efektyvias paukščių pulkų sveikatinimo priemones. Salmonelių kontrolei svarbu, kad būtų taikomas visas prevencinių priemonių kompleksas, o vakcinacija yra viena iš tokių priemonių“, – sako VMVT direktorius Darius Remeika.

Seminaro dalyviai aptarė paukščių vakcinavimo nuo salmoneliozės programą, biologinio saugumo priemones, būtinas taikyti paukštynuose, atliekamus laboratorinius tyrimus ir bakterijų padermių nustatymo metodus. Susirinkusieji aktyviai diskutavo apie infekcinių ligų prevencijos ir biologinio saugumo priemones, tinkamą gyvūnų šėrimą ir girdymą, laikymo sąlygas, gyvūnų gerovės užtikrinimą, užkrečiamųjų ligų stebėseną ir tyrimus, domėjosi imuniteto susidarymo klausimais.

„Toks seminaras – gera praktika, proga pasidalinti patirtimi. Pasitaiko abejojančių vakcinacijos nauda. Tačiau daugeliu atvejų vakcinacija leidžia užkirsti kelią, kontroliuoti ir kovoti su gyvūnų ir žmonių infekcinėmis ligomis, viena jų – salmoneliozė“, – komentavo D. Remeika.

Salmonelių sukelta infekcija yra bakterinė žarnyno liga. Žmonės dažniausiai ja užsikrečia per užterštą vandenį,  maistą, nesilaikant elementarių higienos reikalavimų.

Atgal