Iš rinkos surenkami nesaugūs maisto papildai ir marinuoti grybai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja gyventojus, kad iš rinkos surenkamos nesaugių amerikietiškų maisto papildų „GNC Womens Ultra Mega Bone density“ ir lenkiškų marinuotų grybų „Rydze marynowane krojone” partijos. Vartotojai, įsigiję šių maisto produktų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Okfit“ uždraudė prekiauti nesaugiais amerikietiškais maisto papildais (gamintojas – JAV kompanija „General Nutrition Corporation“) po to, kai planinio patikrinimo metu UAB „Okfit“ mažmeninėje parduotuvėje (Islandijos pl. 32, Kaunas) inspektoriai patikrino maisto papildų „GNC Womens Ultra Mega Bone density“ (Partijos Nr. 5876JO1786, geriausi iki 10-16, pakuotėse po 240 kaplečių) ženklinimo etiketėse nurodytą sudėtį.

Etiketėse buvo nurodyta, kad maisto papildų sudėtyje yra vanadžio ir boro hidrolizuoto baltymo chelato. Abi šios mineralinės medžiagos nėra įtrauktos į maisto papildų gamyboje leistinų naudoti medžiagų sąrašą, galiojantį visose Europos Sąjungos valstybėse.

Apie nesaugius maisto papildus Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) informuota Europos Komisija.

Šiandien RASFF sistema gautas pranešimas iš Lenkijos atsakingos institucijos apie nesaugių marinuotų grybų „Rydze marynowane krojone” (gamintojas „PKZ Kasol“, Bialystok, Lenkija) partiją (brūkšninis kodas 5905643070036, stiklainiuose po 280 g, galiojimo data – 2019-02-17). Šiuose marinuotuose grybuose sulfitų kiekiai viršijo leistiną normą (25, 32 mg/kg- ppm, kai leidžiama 10 mg/kg-ppm). Sulfitai yra maisto gamybai naudojami konservantai, kurių didesnės koncentracijos gali sukelti alergijas. Pranešime nurodyta, kad grybai išplatinti Lietuvos, Lenkijos ir Airijos rinkose. Į Lietuvą juos įvežė įmonė UAB „Balida“.

 

 

 

 

Atnaujinta:
2015-11-06
Atgal