Iš rinkos surenkami nesaugūs kiniški greipfrutai

Iš mūsų šalies rinkos surenkami nesaugūs greipfrutai ,,Honey Pomelo” (prekinis ženklas ,,Pura vida“, partijos Nr. 101000/102714, brūkšninis kodas – 6928053066665), importuoti iš Kinijos. Šiuose vaisiuose nustatyta neleistina cheminė medžiaga – izokarbofosas. Vartotojai, įsigiję minėtos partijos greipfrutų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Apie greipfrutus su pesticidais Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pranešė Olandijos kompetentinga institucija Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad Lietuvoje 825 kg šių vaisių įsigijo didmeninė įmonė UAB ,,Augma” (Palangos pl. 5, Vydmantai, Kretingos r.), kurių 363 kg išplatino mažmeninėje rinkoje per prekybos tinklus UAB ,,Prisma” ir UAB ,,Utenos prekyba”.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sustabdė tolesnį nesaugių greipfrutų realizavimą ir nurodė prekybininkams surinkti iš rinkos šių vaisių likučius.

Kiniški greipfrutai be Lietuvos buvo išplatinti Suomijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Italijoje, Latvijoje, Serbijoje ir Baltarusijoje.

 

Atnaujinta:
2015-10-23
Atgal