Renginiui su gyvūnais reikalingas VMVT leidimas

Renginių organizatoriai gana dažnai mokyklose ir darželiuose kviečia vaikus į gyvūnų pasirodymus, tačiau ne visi turi leidimą tokiai veiklai. Tad neaišku, ar gyvūnai tinkamai laikomi, švarūs ir sveiki.

„Gyvūnai dalyvaujantys pasirodymuose gali būti auginami nesilaikant gerovės reikalavimų. Be to, gali platinti įvairias ligas. Pavyzdžiui, renginyje dalyvaujantys ropliai vaikus gali užkrėsti salmonelioze, kampilobakterioze, klostridioze (botulizmu), trichineliozė ir kt.“, - įspėja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.

Specialistė pabrėžia, kad prieš kviečiantis į vaikų ugdymo įstaigą renginių organizatorius su gyvūnais, būtina jų paprašyti parodyti leidimą, kurį išduoda VMVT teritoriniai padaliniai.

„Prieš išduodami leidimą VMVT inspektoriai patikrina, ar renginyje dalyvaujantys gyvūnai sveiki, registruoti ir suženklinti, ar renginiui parinkta tinkama ir saugi vieta. Leidimai gyvūnams dalyvauti renginyje gali būti neišduoti, jeigu renginiai planuojami žiemą, kai labai žema temperatūra, arba vietovėse, kur didelė rizika plisti gyvūnų užkrečiamosioms ligoms“, - sako R. Sirutkaitytė.

Specialistė primena, suaugusieji lydintys vaikus į renginį, turėtų pasaugoti mažuosius, kad jie neerzintų, nesistengtų paglostyti, nemaitintų gyvūnų, nekaišiotų rankų į jų narvus. Patyrę stresą ar išsigandę, net visai mieli ir neagresyvūs gyvūnėliai gindamiesi gali pulti ant žmonių.

Pastebėjus, kad renginių metu gyvūnai laikomi netinkamomis sąlygomis ar neužtikrinama jų gerovė, reikėtų apie tai nedelsiant pranešti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403 arba internetu – užpildžius elektroninę pranešimo formą http://vmvt.lt/anketos/gyvunu-geroves-pazeidimai.

Atnaujinta:
2015-11-11
Atgal