Raseinių rajone aptikta net 40 nelegaliai veistų šunų

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai gavę socialinių partnerių VšĮ „LT- GYVŪNAMS savanoriai“  pranešimą apie galimai nelegaliai vykdomą gyvūnų augintinių veisimą atliko patalpų esančių Požečių k., Raseinių r. patikrinimą.

Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad asmuo, neturintis veterinarinio patvirtinimo, žiauriomis sąlygomis, neteisėtai veisė bei laikė beveik pusę šimto šunų.

Iš laikytojo buvo konfiskuota net 40 įvairaus amžiaus mišrūnų, panašių į kokerspanielių, samojedų, belgų aviganių, Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislių  šunis.  Gyvūnai buvo laikyti ypač netvarkingose ir keliančiose riziką jų sveikatai sąlygose: lauke esančiose būdose, nešildomame ūkiniame pastate, gyvenamojo namo rūsyje, kambariuose, virtuvėje. Tikrintose patalpose bei lauko aplinkoje buvo rasta daug besimėtančių pašalinių daiktų, statybinių medžiagų, kuriais gyvūnai galėjo ne tik susižeisti, tačiau ir neturėjo galimybės laisvai judėti, inspektoriai niekur neaptiko švaraus vandens šunims palakti.

Šunis laikęs asmuo negalėjo pateikti visų gyvūnų vakcinacijos įrodymų, tik 4 iš rastų šunų buvo paženklinti mikroschema.  

Konfiskuoti gyvūnai laikinai globai buvo perduoti Raseinių raj. savivaldybei bei gyvūnų globos įstaigai. Šunys, kuriems buvo reikalinga veterinarinė pagalba, nugabenti į veterinarijos gydyklą. Dėl nustatytų pažeidimų gyvūnų laikytojui pradėta administracinė teisena.

VMVT primena: gyventojų, turinčių informacijos apie pastebėtus galimai nelegalius gyvūnų veisėjus, įtariamus gyvūnų gerovės, jų laikymo sąlygų pažeidimus, prašoma informuoti el. paštu skundai@vmvt.lt arba bendruoju VMVT nemokamu telefonu 8 800 40 403, taip pat internete užpildant pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.

Atnaujinta:
2021-10-27
Atgal