Naujienos

 • 2020 m. gegužės 29 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai net ir karantino metu intensyviai įgyvendina afrikinio kiaulių maro (AKM) prevencijos ir kontrolės priemones, taip pat itin daug dėmesio skiria ir nutolusiuose VMVT departamentuose dirbančių inspektorių mokymams, kurie būtini siekiant visapusiškai pasirengti artėjančiam laikotarpiui ir norint tinkamai suvaldyti galimus naujus šios ligos protrūkius.

 • 2020 m. gegužės 28 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nepaisant globalios COVID-19 pandemijos, Lietuvos gamintojai per keturis šių metų mėnesius eksportavo 14 proc. daugiau gyvūninės kilmės produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Lietuva šiais metais iš viso jau eksportavo daugiau kaip 76 tūkst. tonų mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių bei jų produktų.

 • 2020 m. gegužės 26 d.

  Orams šylant vis labiau, gamtoje su savo augintiniais norisi praleisti kuo daugiau laiko, tad jų apsaugai nuo pavojingų kraujasiurbių – erkių, šiuo metu būtina skirti ypač didelį dėmesį. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, kad užkratą nešiojančios erkės sunkiomis ir net mirtinomis ligomis gali užkrėsti ne tik žmones, bet ir šiltakraujus naminius gyvūnus.

 • 2020 m. gegužės 22 d.

  Lietuvoje pastaruoju metu daugėja gaminančių mėsos konservus, paruoštus tiesioginiam vartojimui. Tuo labiau, kad šis ilgo tinkamumo vartoti termino maisto produktas nereikalauja ypatingų laikymo ar transportavimo sąlygų, be to, puikiai tinka skubantiems ar iškylaujantiems gamtoje.

 • 2020 m. gegužės 21 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad tęsia sustiprintą įvežamų ir lietuviškų gyvūninių produktų kontrolę, kurios metu atlieka patikrinimus tiek paukštienos išpjaustymo įmonėse, tiek didžiuosiuose prekybos centruose ir didmeninės bei mažmeninės prekybos vietose. Per penkis šių metų mėnesius iš viso neleista realizuoti daugiau kaip 100 tonų vartoti netinkamos paukštienos, o per pastarąsias gegužės mėnesio savaites uždrausta tiekti į rinką daugiau kaip 9 tonas nesaugios salmonelėmis užkrėstos paukštienos.

 • 2020 m. gegužės 21 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Europos Komisija (EK), teigiamai įvertinusi Lietuvoje įgyvendinamas apsaugos ir kontrolės priemones, užtikrinančias, kad afrikinio kiaulių maro (AKM) užkratas neplistų į šalies teritorijas, sumažino apribojimus, iki šiol taikytus dalyje Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijos. Daugiau kaip metus laiko buvusi rizikingiausioje III AKM zonoje, kurioje taikomi griežčiausi apribojimai ne tik kiaules laikantiems ūkiams, bet ir mėsos perdirbimo įmonėms, nuo šiol priskirta II zonai, kurioje veiklos apribojimai daug švelnesni.

 • 2020 m. gegužės 20 d.

  Gegužės 20-ąją minima Pasaulinė bičių diena, o bitininkai jau ima ruoštis pirmojo šį sezoną medaus sukimui. Šia proga apie medaus savybes, kokybę, jo laikymo sąlygas bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis medų pasakoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas (mentorius) Jonas Stanius.

 • 2020 m. gegužės 20 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) įvertino suminį pesticidų poveikį ir jų riziką vartotojų sveikatai. Viename iš vertinimų aptariamas pesticidų lėtinis poveikis skydliaukės veiklai, kitame – ūminis poveikis nervų sistemai. Abiem atvejais nenustatyta, kad suminio pesticidų poveikio rizika suaugusiųjų ir vaikų sveikatai būtų reikšminga ir reikėtų keisti šiuo metu galiojančius teisės aktus dėl didžiausių leistinų pesticidų likučių kiekių (sumažinti leidžiamus pesticidų likučių maiste kiekius ar pan.).

 • 2020 m. gegužės 15 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kviečia prie savo komandos prisijungti iniciatyvius, motyvuotus, pasiruošusius naujiems iššūkiams, gebančius dirbti komandoje ir norinčius kurti modernesnę VMVT kolegas.

 • 2020 m. gegužės 14 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamentas dėl patikrinimo metu užfiksuotų gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų apribojo UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, atsakingos už beglobių gyvūnų priežiūrą, veiklą. Kol nebus pašalinti nustatyti trūkumai, ši įmonė negali priimti gyvūnų globai.

Atgal