Paukščių gripo atvejis Slovakijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad gavo informaciją iš Slovakijos kompetentingos institucijos, kad šios valstybės nedideliame ūkyje užregistruotas paukščių gripo protrūkis. Tai antra Europos Sąjungos valstybė, šiais metais nustačiusi didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo virusą. (Lenkijos paukštininkystės ūkiuose 3 šios ligos protrūkiai buvo užregistruoti praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir 6 – šiais metais).

Paukščių gripo protrūkis pasireiškė Slovakijos žemdirbystės širdimi laikomame Nitros regione šalies pietvakariuose. Ligos židinys užfiksuotas ūkyje, kuriame savo reikmėms buvo laikomos 22 vištos dedeklės. Jokie maisto produktai iš šio ūkio rinkai nebuvo teikiami.

Slovakijos Nitros apskrities Maisto ir veterinarijos tarnyba įgyvendino visas privalomas priemones – aplink protrūkio vietą nustatė apsaugos ir priežiūros zonas, visi naminiai paukščiai nugaišinti ir saugiai sunaikinti. Šios šalies veterinarijos specialistai vykdo tyrimą, aiškinasi, kaip virusas galėjo patekti į paukščių laikymo vietą.

Paukščių gripo situacija Europoje ir Lietuvos ūkininkams kylančios grėsmės buvo apsvarstytos VMVT šių metų sausio 9 d. kartu su Lietuvos paukštininkystės asociacijos atstovais. VMVT įgyvendina prevencijos priemonių planą, kad paukščių gripo užkratas nepatektų į Lietuvos paukštininkystės ūkius.

2019 m. didelio patogeniškumo paukščių gripo židiniai naminiams paukščiams buvo nustatyti: 5 – Bulgarijoje ir 3 – Lenkijoje, mažo patogeniškumo – 3 – Danijoje ir po 1 Italijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Lietuvoje ši liga buvo užregistruota 2017 m. 5 gulbėms, tačiau sėkmingai įgyvendinus saugos priemones, virusas neišplito.

Atnaujinta:
2020-01-10
Atgal