Naujienos

 • 2019 m. gruodžio 06 d.

  Šventiniu laikotarpiu vis daugiau žmonių keliauja ir neretai į keliones išsiruošia drauge su savo augintiniais. Norintys keliauti su gyvūnais augintiniais už mūsų šalies ribų ar atsivežti juos iš kitų šalių, turėtų žinoti tam tikrus privalomus reikalavimus. Veterinarijos specialistai pabrėžia, kad visų pirma vežami gyvūnai augintiniai turi būti sveiki, t. y. – be klinikinių ligų požymių, be to, jie turi būti paženklinti, turėti pasus ir būti paskiepyti nuo pasiutligės. Vienas asmuo gali keliauti su ne daugiau kaip 5 augintiniais, kurių neplanuoja parduoti. Jei asmuo vežasi daugiau nei 5 augintinius, tokia kelionė jau laikoma komercine ir jai taikomi kiti reikalavimai.

   

 • 2019 m. gruodžio 05 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius kartu su Žemės ūkio ministerijos vadovaujama delegacija šiuo metu lankosi Japonijoje. Susitikimuose su Tokijo, vieno didžiausio pasaulio miestų, atsakingų institucijų atstovais aptariami dvišalės prekybos skatinimo ir maisto saugos kontrolės klausimai.

 • 2019 m. gruodžio 04 d.

  Prieššventiniu laikotarpiu suintensyvėja prekyba gyvomis žuvimis. Dažniausiai parduotuvių akvariumuose galima rinktis karpius, pardavinėjami ir eršketai, upėtakiai ir kt. Todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena apie šalyje galiojančius gyvų žuvų laikymo ir tvarkymo mažmeninės prekybos vietose reikalavimus.

 • 2019 m. gruodžio 02 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei nuolatinio Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) atstovo Lietuvoje lapkričio 29 dieną organizuotame kasmetiniame susitikime skirtingų mokslo, tyrimų ir rizikos vertinimo institucijų ekspertai aptarė darbo su EFSA patirtis, bendradarbiavimo galimybes ir lūkesčius.

 • 2019 m. gruodžio 02 d.

  Remdamasi Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto mokslininkų pateikto rizikos vertinimo išvadomis ir sukauptais laboratorinių tyrimų rezultatais, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiandien ketina pateikti Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisijai siūlymą pripažinti netinkamais tolesniam auginimui užterštoje teritorijoje laikomus ūkinius gyvūnus (galvijus ir paukščius), jei jie auginami produkcijos (pieno, mėsos, kiaušinių) gamybai, ir organizuoti jų sunaikinimą.

   

 • 2019 m. lapkričio 29 d.

  Lapkričio 28–29 d. Rygoje (Latvija) vykstančios Baltijos Asamblėjos sesijos metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriui Dariui Remeikai įteiktas Baltijos Asamblėjos medalis. Šis ypatingos reikšmės apdovanojimas VMVT vadovui skirtas už aktyvų bendradarbiavimą su Latvijos ir Estijos veterinarijos kompetentingų institucijų pareigūnais, sprendžiant aktualius strateginius maisto ir veterinarijos sričių klausimus.

 • 2019 m. lapkričio 29 d.

  Siekdama mažinti administracinę naštą verslui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) patvirtino paprastesnius reikalavimus įmonėms, susijusioms su natūralaus mineralinio vandens tvarkymu. Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalios nauja Natūralaus mineralinio vandens pripažinimo Lietuvoje tvarkos aprašo redakcija. Atnaujintoje tvarkoje supaprastinti kai kurie reikalavimai, tad verslininkams ypač aktualu atsižvelgti į pasikeitimus ne tik vykdant veiklą, bet ir rengiant metines ataskaitas.

 • 2019 m. lapkričio 29 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ne rečiau kaip du kartus per metus vykdo patikrinimus, kaip naminių gyvūnų laikytojai laikosi nustatytų reikalavimų. Po šių patikrų, šiemet ketvirtadalyje ūkių nustatyti mažesni ar didesni gyvūnų laikymo, sveikatos, biologinio saugumo priemonių ar šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo reikalavimų pažeidimai, už kuriuos, atsižvelgus į jų mastą ir pobūdį, šių ūkių atsakingiems asmenims skirtos administracinės nuobaudos.

 • 2019 m. lapkričio 28 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gauna gyvūnų gerovei neabejingų gyventojų skambučių ar skundų apie pastebėtus lauke besiganančius ūkinius ar netinkamai prižiūrimus naminius gyvūnus. Žmonės teiraujasi, ar žema aplinkos temperatūra, sniegas, vėjas, lijundra ir šlapdriba nekelia grėsmės gyvūnams, jų sveikatai.

 • 2019 m. lapkričio 26 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pagal Europos Sąjungos (ES) Oficialios kontrolės reglamentą, nuo šių metų gruodžio 14 d. visi importuojantys ir vežantys tranzitu gyvūnus ir prekių siuntas į Lietuvą ir ES privalės „Traces NT“ sistemoje pildyti bendrojo įvežimo dokumento „Ched–A“ (gyvūnams), „Ched–P“ (gyvūniniams produktams), „Ched–D“ (ne gyvūninės kilmės, sustiprintos kontrolės produktams) pirmąją dalį.

Atgal