Nelegaliam veisėjui Marijampolėje – 2 tūkst. eurų bauda, o siaubingose sąlygose laikyti augintiniai konfiskuoti

Spalio 13 d. baigta išnagrinėti byla dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektorių Marijampolėje aptiktos nelegalios veisyklos, kur kelios dešimtys šunų ir kačių buvo ne tik nelegaliai veisiami, bet ir laikomi antisanitarinėmis sąlygomis, pažeidžiant reikalavimus. Už tai atsakingam asmeniui skirta 2050 eurų bauda, o jo laikyti 37 gyvūnai augintiniai buvo konfiskuoti.

Šios gyvūnų augintinių laikymo vietos patikrinimą VMVT Marijampolės departamento inspektoriai, bendradarbiaudami su policija, atliko rugsėjo mėnesį (apie tai jau rašėme čia – Marijampolėje VMVT aptiko keliasdešimt nelegaliai veistų ir blogomis sąlygomis laikytų augintinių).

Patikrinimo metu gyvenamajame name ir ūkiniame pastate rasti net 28 populiarių veislių šunys ir 16 kačių, jie nelegalioje veisykloje laikyti antisanitarinėmis sąlygomis. Gyvūnai nepakankamai šerti ir girdyti, nevalyti išmatomis užteršti jų gardai, nesuteikta būtinoji veterinarinė priežiūra ir gydymas. VMVT inspektoriai nusprendė šunis ir kates paimti iš laikytojo ir organizavo laikiną jų priežiūrą gyvūnų globos namuose.

Konfiskavus gyvūnus, toliau bus sprendžiama dėl jų perdavimo naujiems laikytojams.

Atnaujinta:
2021-10-15
Atgal