Naujas AKM židinys Ukrainoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ukrainos veterinarijos tarnyba pranešė apie nustatytą afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį Odesos regione, Kamyano kaime.

Ukrainos kompetentinga institucija gavo pranešimą apie dviejuose smulkiose kiaulių laikymo vietose rastus nugaišusius paršiukus ir paršavedę (iš viso šiuose ūkiuose buvo laikomos 4 paršavedės ir 30 paršiukų). Ištyrus kritusių gyvulių mėginius, patvirtintas AKM virusas.

Ūkiuose atlikti valymo ir dezinfekavimo darbai, visos laikytos kiaulės sunaikintos. Aplinkui ligos židinį nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Kamyano kaime kitų ūkininkų laikomos 630 kiaulių bus nuolat tikrinamos.

Šių metų spalio mėnesį AKM protrūkiai Ukrainoje buvo užregistruoti Poltavos srityje (spalio 21 d.) ir  Mykolajive (spalio 27d.).

"Pastarieji AKM atvejai Ukrainoje tik patvirtina, kaip sunku prognozuoti viruso plitimą. Naujausias AKM židinys Odesos rajone nuo židinio Poltavoje nutolęs net 450 km, o nuo židinio Mykolajive - apie 160 km. Labai svarbu ir tai, kad virusas visiškai priartėjo prie Moldovos sienos - naujausias židinys nuo jos nutolęs vos per 60 kilometrų", - situaciją Ukrainoje komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus l. e. vedėjas Paulius Bušauskas.

Daugiau informacijos http://www.dsnews.ua/society/afrikanskaya-chuma-sviney-dobralas-do-nikolaevskoy-oblasti-28102015032200

Atnaujinta:
2015-10-28
Atgal