Maisto produktų įvežimas asmeninėms reikmėms

Į Europos Sąjungą įvežamos asmeninės gyvūninio maisto siuntos, kuriose yra mėsos, pieno ar jų produktų, kelia realų pavojų gyvūnų sveikatai visoje Europos Bendrijos teritorijoje. Yra nustatyta, kad pavojingi patogenai, kurie sukelia gyvūnų ligas, gali gyvuoti mėsoje, piene ir jų produktuose.

Patogenai į Europos Sąjungos teritoriją gali patekti siunčiant produktus paštu ar gabenant keleivių asmeniniame bagaže siuntas, kuriose yra mėsos, pieno ar jų produktų iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių, kuriose šios ligos yra pasireiškusios. Tad šių produktų įvežimas yra ribojamas.

Mėsos ir pieno produktai

Žuvų produktai

Maisto papildai

 

Kontrolė

Draudžiami maisto produktai (1 vaizdo įrašas; 2 vaizdo įrašas)

Komisijos Deleguotasis Reglamentas (ES) 2019/2122 2019 m. spalio 10 d. kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/625 papildomas nuostatomis dėl tam tikrų kategorijų gyvūnų ir prekių, kuriems netaikoma oficialioji kontrolė pasienio kontrolės postuose, keleivių asmeninio bagažo ir nedidelių fiziniams asmenims siunčiamų prekių siuntų, kurios nėra skirtos pateikti rinkai, konkrečios kontrolės ir iš dalies keičiamas Komisijos reglamentas (ES) Nr. 142/2011

 

Ligos sienų nepaiso (plakatas): lietuvių kalba, anglų kalba, rusų kalba.

   

Neleiskite gyvūnų ligoms patekti į Europos Sąjungą! (plakatas): lietuvių kalba, anglų kalba, rusų kalba.

   

Atnaujinta:
2020-11-20
Atgal