Maisto produktų gamintojų, eksportuojančių į Kiniją, dėmesiui: paskelbtas sąrašas produktų, kuriems reikalinga registracija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) jau informavo, kad nuo šių metų lapkričio 1 d. Kinija 14 produktų grupių įvedė papildomus eksporto procedūrų reikalavimus. Įmonės, kurios nori eksportuoti arba eksportavo: bitininkystės produktus, kiaušinius ir kiaušinių produktus, valgomuosius riebalus ir aliejus, įdarytus makaronus, valgomuosius grūdus, grūdų malybos produktus ir salyklą, šviežias ir džiovintas daržoves bei džiovintas pupeles, prieskonius, riešutus ir sėklas, džiovintus vaisius, neskrudintas kavos pupeles, taip pat ir kakavos pupeles, specialios paskirties maisto produktus, funkcinį maistą, žarnas, privalės būti patikrintos regioninio VMVT departamento pagal įmonės registracijos vietą bei gauti išvadas, kad atitinka Kinijos keliamus reikalavimus. 

Produktų, kuriems reikalinga registracija, kodų sąrašas

Šiuo metu jau yra paskelbtas visų maisto produktų, kuriems reikalinga registracija naujojoje Kinijos įmonių registracijos sistemoje, HS kodų sąrašas. Jeigu įmonės gaminamas ir į Kiniją eksportuojamas produktas yra šiame sąraše, įmonė turi būti registruota naujojoje CIFER sistemoje.

Pasitikrinti eksportuojamų produktų HS kodą galite ČIA.      

Svarbu:

*Jei šio sąrašo paskutiniame stulpelyje nurodyta „no“, įmonė turi registruotis pati arba per įgaliotą atstovą;

*Jei nurodyta „yes“, įmonė registruojama su VMVT teikimu / deklaracija. Tokiu atveju įmonė turi kreiptis į regioninį VMVT departamentą su prašymu užregistruoti naujoje CIFER sistemoje.

Sėkmingai naujoje sistemoje užregistruotai įmonei suteikiamas įmonės registracijos kodas, kuriuo turi būti ženklinama produkcija, pagaminta po 2022 m. sausio 1 d. ir eksportuojama į Kiniją. Taip pat naujasis įmonės registracijos kodas turės būti nurodytas muitinės deklaracijoje. Skirtingiems produktams gali būti suteikiami skirtingi registracijos numeriai ir įmonės gali gauti kelis skirtingus registracijos numerius.

Jeigu gaminamo ir planuojamo eksportuoti produkto HS kodų sąraše nėra - registracijos atlikti nereikia, tačiau dėl nuolat besikeičiančių taisyklių, rekomenduojama visais eksporto klausimais konsultuotis su Kinijoje dirbančiu importuotoju.

Su Kinijos teisės aktu, kuriuo keičiama užsienio maisto gamybos įmonių, eksportuojančių į Kiniją, registracijos tvarka, galima susipažinti VMVT interneto svetainėje:  https://vmvt.lt/eksportas-importas/eksportas/sertifikatai/Kinija (Nr.15).

Atnaujinta:
2021-11-25
Atgal