M. Staškevičius: turime griauti stereotipus apie inspektorius baudėjus

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius gegužės 31 dieną susitikęs su teritorinių VMVT departamentų direktoriais, jų skyrių vadovais ir Pasienio veterinarijos postų vedėjais aptarė svarbiausias aktualijas ir numatomus darbų prioritetus.

Susitikime buvo išskirti penki veiklos prioritetai, kuriems ketinama skirti didžiausią dėmesį, – tai gyvūnų gerovės kontrolės didinimas; pavojingų gyvūnų užkrečiamųjų ligų suvaldymas ir kontrolė; mažų gamintojų ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių skatinimas, dėmesys maisto švaistymo mažinimui; efektyvi maisto produktų ženklinimo kontrolė; konsultacijų verslui ir edukacinės veiklos, orientuotos į tikslines vartotojų grupes, stiprinimas.

„VMVT keliamas tikslas – efektyvi, profesionaliai veikianti maisto sauga ir veterinarinė kontrolė, tad ir visuomenės lūkesčiai, susiję su Tarnybos funkcijomis, yra dideli. Visuomenė pasitikėjimas didės, jeigu, visų pirma, stengsimės žmonėms patarti, būsime pagalbininkais, turime griauti stereotipus apie inspektorius baudėjus. Jau imamės stiprinti verslo ir vartotojų konsultavimo paslaugą, nes puikiai suprantame, kad tiek verslas, tiek gyventojai nori kokybiškų ir greitų konsultacijų“, – pabrėžė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Aptariant veiklos optimizavimą regioniniuose padaliniuose, VMVT vadovas akcentavo siekį patikrinimus organizuoti efektyviau ir operatyviau, taikant rotacijos principą, skiriant inspektorius atlikti patikrinimus apskrities ribose. „Savo veikloje raginu kiekvieną dieną laikytis tik aukščiausių etikos standartų“, – sakė M. Staškevičius.

Kaip vieną iš iššūkių regioninių padalinių vadovai susitikime minėjo specialistų trūkumą, kompetentingų darbuotojų pritraukimą ir išlaikymą. „Kaip vadovas, keliu sau tikslą sukurti patrauklias sąlygas darbuotojams, užtikrinti galimybę jiems tobulėti ir augti. Džiugu, kad turime daug idealistų, atsidavusių savo profesijai, mylinčių šį darbą darbuotojų, matančių prasmę tame, ką daro. Tokie žmonės yra VMVT turtas“, – pažymėjo Mantas Staškevičius.

Atnaujinta:
2021-06-01
Atgal