Lietuvos įmonei suteiktas leidimas eksportuoti mėsos produkciją į Kiniją

Šią savaitę gauta ekspertų išvada, kad AB „Krekenavos agrofirma“ atitinka Kinijos importo reikalavimus ir įtraukta į įmonių, galinčių eksportuoti į šią šalį šaldytą išpjaustytą (iškaulintą) ir šaldytą neišpjaustytą (neiškaulintą) jautieną, sąrašą. Tai pirmoji Lietuvos įmonė, gavusi leidimą jautienos eksportui į Kiniją.

Leidimas gautas po Kinijos ekspertų audito, vykusio Lietuvoje šių metų birželio 11–15 d. Audito metu Kinijos specialistai aplankė 3 Lietuvos įmones, pretenduojančias eksportuoti šaldytą jautieną į šią šalį.

Auditoriai vertino gyvūnų transportavimą, gerovės ir laikymo sąlygas, galvijų skerdimo higieną, atliekamą valstybinę kontrolę, taikomus reikalavimus, kontrolės standartus ir kt. Be kitų aktualių klausimų buvo tikrinama, kaip mūsų šalies mėsos perdirbimo įmonės įgyvendina biologinio saugumo priemones siekiant išvengti afrikinio kiaulių maro (AKM).

„Džiaugiamės, kad pirmoji Lietuvos mėsos perdirbino įmonė įrodė atitinkanti visus keliamus reikalavimus ir gali eksportuoti savo produkciją į Kiniją. Šiuo metu ši šalis intensyviai kovoja su AKM, stengiasi suvaldyti situaciją, nes Azijoje ši liga sparčiai plinta. Todėl viena svarbiausių Kinijos keliamų sąlygų Lietuvos mėsos perdirbimo įmonėms – užtikrinti, kad kiaulės ir galvijai skerdyklose būtų skerdžiami atskirai. Taip būtų apsidraudžiama, kad pagaminta jautiena neturėtų sąlyčio su perdirbama kiauliena, stengiantis išvengti AKM viruso plitimo“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Pagal Kinijos ekspertų vertinimo išvadas, kitoms dviem jautienos gamybos įmonėms nurodyta atskirti kiaulių ir galvijų skerdimo linijas, tada pakartotinai kreiptis dėl jautienos eksporto į Kiniją galimybių.

Šiais metais iš Lietuvos į Kiniją eksportuota 335 t pieno konservų, beveik 134 t sūrių, 717 t maistinių pieno miltų, 200 t pieno išrūgų, 62 t kulinarijos gaminių, 15 t valgomųjų ledų ir kt.

 

Atnaujinta:
2019-09-19
Atgal