Lietuvoje vyksta JAV ir Kanados auditas

Siekiant įvertinti, kaip mūsų šalyje įgyvendinamos kontrolės ir prevencijos priemonės dėl kiaulių užkrečiamųjų ligų, Lietuvoje pradėtas vykdyti JAV kompetentingos institucijos – JAV žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos kontrolės tarnybos (APHIS) auditas.

Rugsėjo 9 d. APHIS auditoriai lankėsi Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT), kur aptarė audito tikslus ir audituojamas sritis.

Beveik savaitę vyksiančio audito metu bus vertinama šių kiaulių užkrečiamųjų ligų: kiaulių vezikulinės ligos, afrikinio ir klasikinio kiaulių maro, snukio ir nagų ligos situacija mūsų šalyje, stebima, kaip įgyvendinamos šių ligų kontrolės ir prevencijos priemonės. Auditoriai lankysis ir situaciją vertins ne tik komerciniuose ir nekomerciniuose kiaulių ūkiuose, bet ir skerdyklose, mėsos perdirbimo įmonėse, medžioklės plotuose, taip pat pasienio veterinarijos postuose.

Kartu su JAV auditoriais kaip stebėtojas dalyvauja ir Kanados kompetentingos institucijos – Kanados maisto kontrolės agentūros atstovas. Be to, Europos Komisija taip pat atsiuntė savo atstovą stebėti, kaip vyksta šis auditas.

Toks auditas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir dar 6 Europos Sąjungos valstybėse.

Atnaujinta:
2019-09-10
Atgal