Lenkijoje – jau 9 paukščių gripo protrūkiai

2020 m. sausio 7 d. Europos Komisijos Gyvūnų ligų pranešimų sistema gauta informacija apie 2 naujus paukščių gripo protrūkius Lenkijoje, Liublino vaivadijos Lubartuvo apskrityje. Pastaruoju metu kaimyninėje šalyje užregistruoti jau 8 ir 9 paukščių gripo protrūkiai (3 – 2019 m. pabaigoje ir 6 – šiais metais).

Lenkijos Nacionaliniame veterinarijos tyrimų institute ištyrus mėginius, paimtus netoliese nuo pirmųjų ligos židinių esančioje kalakutų fermoje, nustatytas H5N8 potipio didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas. Ūkyje buvo auginami 13 186 kalakutai (13 savaičių).

Kitame tos pačios apskrities kalakutų ūkyje buvo auginama per 24 tūkstančius kalakutų jauniklių (13 savaičių). Ištyrus šio paukštininkystės ūkio kalakutų mėginius, H5N8 paukščių gripo diagnozė taip pat pasitvirtino.

Visi abiejose vietose laikyti kalakutų jaunikliai nugaišinti ir saugiai sunaikinti, ūkiuose atliekami valymo ir dezinfekavimo darbai. Aplinkui patvirtintus protrūkių židinius nustatytos naujos apsaugos ir priežiūros zonos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja gyventojus, vykstančius į Lenkiją, kad vengtų lankytis kaimyninės šalies paukščių laikymo vietose ar ūkiuose, tokiu būdu nesudarytų galimybių pernešti ligos sukėlėjų. Taip pat nerekomenduojama vežti į Lietuvą lenkiškus paukščius, paukštieną ar kiaušinius. Labai svarbu, kad į Lietuvos teritoriją grįžtančios transporto priemonės, naudojamos naminiams paukščiams gabenti, būtų valomos ir dezinfekuojamos.

Lenkijos kompetentinga institucija vykdo sustiprintą kontrolę, užtikrinančią, kad iš apribojimų zonų nebūtų vykdomas paukščių ir jų produktų judėjimas.

Atnaujinta:
2020-01-07
Atgal