Kovojant su šešėliniu verslu išaiškintas nelegalus mėsos cechas

Skirdami sustiprintą dėmesį kovai su šešėliniu verslu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai dalyvauja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (FNTT) pareigūnų vykdomame tyrime dėl šešėlinio mėsos verslo. Įtariama, kad į pareigūnų akiratį patekę asmenys, siekdami išvengti mokėti PVM, nedeklaravo dviejų bendrovių vardu iš Lenkijos ūkio subjektų įsigytų paukštienos ir kiaulienos gaminių, kurių vertė daugiau nei 2 mln. eurų. Įsigyta mėsa galimai buvo tvarkoma antisanitarinėmis sąlygomis, neturint būtinų tokiai veiklai leidimų ir apskaitos dokumentų. Produkcija buvo realizuojama Lietuvos turgavietėse bei viešojo maitinimo įstaigose.

Alytaus ir Kauno VMVT inspektoriai dalyvavo FNTT pareigūnų atliktose kratose. Patikrinti produkcijos sandėliai, įtariamųjų asmenų gyvenamosios, kitos vietos.

Patikrinimų metu sandėliavimo patalpose rasta beveik 5 tonos mėsos (skerdienos, paukštienos), iš kurių 829 kg mėsos buvo neženklinta, neatitiko kokybės reikalavimų. Kauno VMVT specialistai priėmė sprendimą uždrausti produkciją tiekti į rinką ir nurodė ją utilizuoti.

Asmens, nuolat užsakančio didelį kiekį paukštienos iš įtariamųjų, gyvenamojoje vietoje rastas mėsos perdirbimo „cechas“. Daugiau nei 800 kg paukštienos buvo laikoma namo pagalbinėse patalpose aplinkos temperatūroje, rūkoma antisanitarinėmis sąlygomis, asmuo neturėjo prekių įsigijimo dokumentų, nepateikė vykdomos veiklos pažymėjimo. Alytaus VMVT specialistų sprendimu visą pas asmenį rastą produkciją uždrausta tiekti į rinką.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Informacija prengta bendradarbiaujant su FNTT. Nuotraukos – FNTT.

Atnaujinta:
2019-09-18
Atgal