Kinija įsileis daugiau lietuviškos žuvies produkcijos

Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms žuvų produkciją, Kinijos rinka atsivers dar plačiau. Tai tapo įmanoma po to, kai penktadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei (Hu Wei) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

Šiuo protokolu 6 papildomomis rūšimis (atlantinė menke, Europine sardine, afrikine skumbre, paprastąja skumbre, apvaliąja sardinele, atlantine silke) išplėstas į Kinijos rinką leidžiamų įvežti žuvų rūšių sąrašas, taigi Lietuvos įmonės galės į šią šalį įvežti įvairesnės produkcijos. Šiuo metu leidžiama įvežti šias žuvų rūšis: paprastoji siūlauodegė kalavija, rifešeris, jūrinė plekšnė, ešerinis sykas, upėtakinė palija, jūros ešerys, lepturacanthus savala, merluza, lenokas, baltasis paltusas, paprastoji šiaurinė krevetė.

Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai dėl jautienos ir jos subproduktų, paukštienos, miežių, rapsų ir žirnių, medaus, pašaro gyvūnams augintiniams eksporto leidimų.

„Džiaugiamės, kad susitarėme išplėsti žuvų rūšių sąrašą. Nemaža dalis mūsų šalies produkcijos – pieno, žuvies produktai, kviečiai, konditerija, šienainis jau skinasi kelią Kinijos rinkoje. Tačiau mes galime pasiūlyti daug daugiau. Lietuvos ambasados Pekine ir mūsų žemės ūkio atašė pastangomis organizuojamos Lietuvos dienos, kurių metu pristatoma įvairi lietuviška produkcija skirtingose Kinijos provincijose sulaukia vis daugiau Kinijos institucijų, įmonių, žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Esame pajėgūs Kinijos vartotojams pasiūlyti aukščiausius kokybės ir maisto saugos reikalavimus atitinkančius produktus, tokius kaip jautiena, jos subproduktai, paukštiena ir jos subproduktai, grūdų produktai, medus, pašaras gyvūnams augintiniams“, – susitikime kalbėjo žemės ūkio ministras A. Palionis.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Atnaujinta:
2019-09-20
Atgal