Jau šią vasarą prekyboje atsiras specialiu ženklu „Lietuvos bitininkų sąjungos nario medus“ pažymėto medaus

Lietuvos bitininkystė nuo seno garsėja aukštos kokybės bitininkystės produktais, tačiau pastaraisiais metais vis didesnę dalį rinkoje užima pigesnis iš kitų Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių atvežtas medus. Siekiant paskatinti Lietuvoje pagaminto medaus vartojimą ir padėti vartotojams prekių gausoje surasti aukštos kokybės medų, šių metų medunešio medus bus ženklinamas specialiu Lietuvos bitininkų sąjungos sukurtu ženklu.

Pagal Lietuvos bitininkų sąjungos parengtas taisykles, medumi su ženklu ,,Lietuvos bitininkų sąjungos nario medus“ galės prekiauti tik Lietuvos bitininkų sąjungos nariai, toks ženklas liudys, kad medaus kokybė atitinka aukštesnius kokybės reikalavimus, nei taikomi įprastai rinkoje parduodamam medui.

Ženklo ,,Lietuvos bitininkų sąjungos nario medus“ naudojimas – savanoriškas, vadinasi, tokiu ženklu savo bityne pagamintą produkciją ženklinantis bitininkas prisiima atsakomybę ir garantuoja, kad medus atitinka tokiam ženklinimui keliamus aukštus kokybės reikalavimus. Specialiu ženklu paženklintas medus privalės būti išfasuotas tik stiklinėje taroje, o medaus kokybė ištirta sertifikuotoje laboratorijoje. Tyrimai turės patvirtinti, kad medus tikrai yra lietuviškas, o jo kokybė atitinka ne tik bendruosius Medaus techninio reglamento nustatytus reikalavimus, bet ir kitus natūralumą ir aukštą kokybę patvirtinančius kriterijus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pastaraisiais metais atliktų pateiktų į rinką medaus tyrimų rezultatai rodo, kad importuoto medaus kokybės ir sudėties rodikliai atitinka tik minimalius Medaus techninio reglamento nustatytus rodiklius. Tuo tarpu lietuviško medaus kokybė pagal kai kuriuos kokybės rodiklius buvo net kelis kartus aukštesnė už atvežtinio.

Su reikalavimai medui galite susipažinti čia.

Atnaujinta:
2019-04-05
Atgal