Išaiškinta nelegali šuniukų veisimo veikla

Vilkaviškio ir Marijampolės valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai išaiškino nelegaliai vykdomą gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos veiklą.

Tyrimas pradėtas Marijampolės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (Marijampolės VMVT) gavus įtarimų sukėlusį prašymą iš rajono gyventojos išduoti gyvūnų augintinių pasus keturiems mopsų mišrūnų šuniukams, įsigytiems, anot jos, be kilmės ir įsigijimo dokumentų. Įtarimų, kad gyvūnai gali būti įsigyti iš nelegaliai veikiančio veisėjo, sukėlė šuniukų amžiaus neatitikimai, nustatyti patikrinus augintinių ženklinimo mikroschemomis pažymas ir pateiktus dokumentus.

Marijampolės VMVT inspektoriams nuvykus pas prašymą pasams gauti pateikusią savininkę apžiūrėti augintinių ir patikslinti jų amžių, paaiškėjo, kad minėtų šuniukų ji niekada neturėjo. Įspėjus pilietę apie galimą nuobaudų taikymą už fiktyvios informacijos pateikimą, moteris nurodė, kad šuniukai laikomi Keturvalakių miestelyje, Vilkaviškio rajone.

Šią informaciją kartu su policijos pareigūnais nedelsiant patikrino Vilkaviškio VMVT inspektoriai. Įtarimai pasitvirtino – Keturvalakių miestelio gyventoja iš tiesų vertėsi šunų veisimu, neturėdama veterinarinio patvirtinimo tokiai veiklai vykdyti. Gyvūnų savininkės namuose surasta 40 šunų (keturios vados), 21 mažas šunelis nuo savaitės iki 3 mėnesių amžiaus. Ten pat buvo laikomi ir jau minėti keturi mopsų mišrūnai.

Gyvūnus savininkė laikė netvarkingose patalpose, voljerai nevalyti, kai kurie šuniukai nešvarūs, nevakcinuoti nuo pasiutligės, šalutiniai gyvūniniai produktai buvo tvarkomi ne pagal reikalavimus, ant gyvūnų voljerų ir pašarų laikymo patalpose mėtėsi pašaliniai daiktai. Žurnalai, kuriuose būtų įrašai apie atliekamą patalpų dezinfekciją ar valymus, nebuvo vedami.

Už nustatytus gyvūnų laikymo, veisimo reikalavimų pažeidimus ir netinkamą gyvūnų priežiūrą, Vilkaviškio VMVT inspektoriai surašė Administracinių teisės pažeidimų protokolą, šunų savininkę įpareigojo pašalinti trūkumus ir nurodė, kokių reikalavimų reikia laikytis, norint užsiimti šunų veisimu.

,,Šis išaiškintas nelegalios veiklos atvejis dar kartą patvirtino, kad jau kelis mėnesius galiojantis sprendimas pasus gyvūnams augintiniams išduoti tik valstybinėse maisto ir veterinarijos tarnybose, buvo teisingas ir priimtas pagrįstai. Reikia pripažinti, kad anksčiau šia veiklą vykdžiusi Privačių veterinarijos gydytojų asociacija su šia užduotimi nesusitvarkė. Todėl ne kartą patys fiksuodavome įvairius pažeidimus, informacijos apie Lietuvoje nelegaliai veisiamus gyvūnus augintinius, jų kilmės dokumentų klastojimą sulaukdavome ir iš užsienio valstybių. Šaliai tai garbės nedaro, todėl net ir norėdami daugiau funkcijų patikėti patiems privatiems veterinarijos gydytojams, negalime to padaryti, kol nebus atkurtas prarastas pasitikėjimas, sustiprinta atsakomybė ir kontrolės mechanizmai“, – pabrėžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

 

Atnaujinta:
2015-10-30
Atgal