Ieškoma galimybių plėtoti eksportą į Vietnamą

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius Žemės ūkio ministerijos vadovaujamos delegacijos sudėtyje š.m. lapkričio 10-15 d. lankosi Hanojuje (Vietnamo Socialistinė Respublika), kur susitikimuose su šios šalies atsakingų institucijų atstovais aptariami lietuviškos produkcijos eksporto klausimai.

Oficialaus susitikimo metu su Vietnamo Gyvūnų gerovės departamento (Animal Health Department) – institucijos, atsakingos už produktų eksporto vertinimą ir leidimų suteikimą, specialistais buvo apsvarstyti paukštininkystės, jautienos, pieno ir kiaušinių eksporto reikalavimai bei perspektyvos.

„Vietnamas, priskaičiuojantis daugiau kaip 95 mln. gyventojų – potenciali šalis mūsų gamintojams eksportuoti savo produkciją. Susitikimai su šios Azijos šalies atsakingais atstovais abipusiai naudingi, skatinantys tolesnį bendradarbiavimą. Vietnamiečiai supažindinti su Lietuvoje vis labiau vertinama išskirtine – ekologiška produktų gamyba, gyvūniniais produktais be antibiotikų ir hormonų. Aptartos ir Lietuvoje taikomos kovos su afrikiniu kiaulių maru (AKM) priemonės smulkiuose ir komerciniuose ūkiuose“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Su Vietnamo kolegomis pasidalinta informacija apie žemės ūkio produktų poreikius šioje šalyje, aptarti tolesni žingsniai dėl galimybių siųsti kitų sektorių lietuvišką produkciją. Sutarta pradėti šaldytos kiaulienos eksporto derinimo procedūras. Kiaušiniais ir jų produktais vietnamiečiai apsirūpina patys, todėl norint patekti į jų rinką, reikia siūlyti išskirtinius produktus.

Susitikimuose su Vietnamo Prekybos, Amatų rūmų ir Gyvūnų gerovės asociacijos atstovais lietuvių delegacijos nariai pateikė informaciją apie AKM situaciją Lietuvoje. Vietnamo atsakingų institucijų darbuotojai buvo pakviesti apsilankyti Lietuvoje ir perimti sukauptą patirtį kovojant su AKM. Kadangi kiauliena šioje šalyje sudaro tris ketvirtadalius visos suvartojamos mėsos, Vietnamo veterinarijos specialistai labai sunerimę dėl šiais metais nustatytų AKM protrūkių kiaulių laikymo vietose, dėl ko buvo nugaišinta daugiau kaip 5 milijonai kiaulių.

Per 10 šių metų mėnesių iš Lietuvos į Vietnamą eksportuota daugiau kaip 1,6 tūkst. t paukštienos, 3,1 tūkst. t pieno produktų, 920 t žuvų ir jų gaminių.

 

 

Atnaujinta:
2019-11-14
Atgal