Į rinką nepateko 2 t nesaugių muskato riešutų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvos rinką nepateko 2 tonos maltų muskato riešutų, importuotų iš Indijos.

Vilniaus oro uosto pasienio veterinarijos posto pareigūnai importo iš trečiųjų šalių kontrolės metu atrinko maltų muskato riešutų mėginius ištirti laboratorijoje, nes prieskonių siuntoms iš Indijos vykdomos sugriežtintos patikros. Atlikus tyrimus, nustatyta, kad aflatoksino B1 koncentracija riešutuose beveik du kartus viršijo Europos Sąjungos reglamente nustatytą didžiausią leistiną normą.

Visa 2 tonų siunta buvo sulaikyta ir importuotojui – UAB ,,Spaisvilė“ (Pašaltuonio k., Jurbarko r.) uždrausta muskato riešutus tiekti rinkai, nurodyta juos saugiai sunaikinti. Apie šį atvejį informuota Europos Komisija Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Aflatoksinas – mikotoksinas, kurį išskiria mikroskopiniai grybeliai. Dauguma riešutų ir kai kurios grūdų rūšys, augančios šiltame ir drėgname klimate, gali užsikrėsti aflatoksinus gaminančiais pelėsiais. Šie mikotoksinai priklauso stipriausių, natūraliai atsirandančių, kancerogeninių medžiagų grupei. Siekiant apsaugoti vartotojų sveikatą, Europos Sąjungoje yra nustatytos griežtos aflatoksinų, ochratoksino A ir kitų teršalų ribos maisto produktuose.

 

 

Atnaujinta:
2015-11-12
Atgal