Naujienos

 • 2021 m. rugsėjis 17 d.

  Nors šių metų pavasarį įsigaliojo privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas, tuo pasirūpinti spėjo dar ne visi keturkojų savininkai. Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos (GATO) vadovė, kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ekspertu dalijasi visa informacija apie tai, ką augintinius turintys savininkai turi žinoti apie laikomų gyvūnų registravimą valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.

 • 2021 m. rugsėjis 17 d.

  Šią savaitę organizuotas internetinis seminaras afrikinio kiaulių maro (AKM) epidemiologinės padėties aptarimui sukvietė įvairių šalies rajonų kiaulių augintojus ir medžiotojus. Internetu transliuotas seminaras tai vienas iš Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) vykdomų komunikacijos kampanijos priemonių apie siekį prisidėti stabdant daugelyje Europos šalių išplitusį AKM virusą, kuris dar neleidžia atsikvėpti ir Lietuvoje.

 • 2021 m. rugsėjis 17 d.

  Geriausia medų laikyti tamsioje, vėsioje vietoje, sandariai uždarytuose stikliniuose induose. Patalpa, kurioje laikomas medus, turi būti sausa, gerai vėdinama, ne drėgnesnė kaip 60 proc. Medus gali būti saugomas rūsyje, šaldytuve. Optimali yra 5–10 °C temperatūra. Nepatartina medaus laikyti cinko, vario, geležiniuose induose. Plastiko indeliuose patartina medų laikyti tik greitam vartojimui.

 • 2021 m. rugsėjis 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sukvietė patariamąją ekspertų grupę aptarti glaudesnio bendradarbiavimo ir iniciatyvų stiprinant gyvūnų gerovę ir jų apsaugą. 2022-uosius metus Seimui paskelbus Gyvūnų gerovės metais, dėmesys šiai sričiai išliks tarp svarbiausių prioritetų.

 • 2021 m. rugsėjis 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ruošiasi įgyvendinti dar vieną naują iniciatyvą, kuri skatins gyvūnų augintinių (šunų ir kačių) veisėjus bei augintinių viešbučius siekti aukštesnių gyvūnų gerovės ir apsaugos standartų. Tuo tarpu gyvūnų mylėtojams bei jų laikytojams įdiegta veisėjų ir augintinių viešbučių reitingavimo sistema padės lengviau apsispręsti pasirenkant, kur yra saugiausia aplinka jo augintiniui.

 • 2021 m. rugsėjis 15 d.

  Tauragės apylinkės teismas šią savaitę paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorę jos tarnybos metu užpuolusi veisėjos artima giminaitė pripažinta padariusi nusikalstamą veiką.

 • 2021 m. rugsėjis 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šią karštą vasarą daug dėmesio skyrė viešojo maitinimo įstaigoms, buvo vertinama ne tik higiena bei maisto sauga ir kokybė, bet ir tai, kaip laikomasi reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos suvaldymo. Daugiausia pažeidimų nustatyta didmiesčių baruose bei kavinėse.

 • 2021 m. rugsėjis 13 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su savanoriais savaitgalį nuo žūties gelbėjo gyvus užkastus šuniukus. 

 • 2021 m. rugsėjis 10 d.

  Tai gana dažni klausimai, kai kalbama apie keliones su augintiniais – šunimis, katėmis arba šeškais. Svarbiausias skirtumas – ar savininkas su savo augintiniu tiesiog nori pakeliauti po kitas šalis, ar kelionės metu augintinį ketinama perduoti (parduoti, dovanoti, kt.) naujam savininkui.

 • 2021 m. rugsėjis 09 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skųs aukštesnės instancijos teismui šiandien priimtą Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų nutartį dėl Kretingos rajone esančiuose Padvariuose atskleistos šunų veisėjos veiksmų. I. A. skundą išnagrinėjęs pirmos instancijos teismas pripažino, kad gyvūnų laikytoja pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus ir VMVT teisingai skyrė administracinio poveikio priemonę – iš laikytojos paimtų gyvūnų konfiskavimą, tačiau kaltinamosios veiksmų nevertino kaip žiauraus elgesio su gyvūnais.

Atgal