Europoje paukščių gripas nesiliauja: nauji židiniai Bulgarijoje ir Lenkijoje

Intensyviai šylant orams ir spartėjant laukinių paukščių migracijai, paukščių gripas Europoje ir toliau plinta. Dėl šio viruso sunaikinama daugybė naminių paukščių, o jų augintojai patiria didžiulių finansinių nuostolių.

Itin skaudžiai paukščių gripas šiemet palietė Bulgarijos paukštininkystės ūkius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo metų pradžios iš viso Bulgarijoje užregistruota 8 paukščių gripo protrūkiai, dėl kurių sunaikinta beveik 167 tūkstančių naminių paukščių. Du naujausi didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo atvejai šioje šalyje patvirtinti kovo 12 d.

Kardjali rajono paukštininkystės ūkyje pradėjus gaišti vištoms, laboratorijoje buvo patvirtinta paukščių gripo H5N8 potipio viruso diagnozė. Plovido rajone esančiame vištų dedeklių ūkyje staigiai nugaišus daugiau kaip 50 paukščių, tyrimais taip pat patvirtintas paukščių gripo virusas. Abiejuose ūkiuose buvo sunaikinti daugiau kaip 55 tūkstančiai vištų dedeklių ir imtasi visų apsaugos priemonių, kad virusas neplistų toliau. Aplink ligos židinius buvo nustatytos apribojimų zonos, ūkiuose atliekami dezinfekavimo darbai, specialistai atlieka tyrimus, aiškinasi viruso patekimo kelius.

Paukščių gripo atvejis šią savaitę patvirtintas ir kaimyninėje Lenkijoje, Vroclavo regione esančiame nedideliame nekomerciniame paukščių ūkyje, kuriame buvo laikomos 74 vištos dedeklės. Tai 30 paukščių gripo židinys Lenkijoje šiais metais. Dar 3 paukščių gripo protrūkiai Lenkijoje užregistruoti 2019 m. gruodžio 31 d.

Iš viso per pastaruosius tris mėnesius Lenkijoje jau patvirtinti 33 paukščių gripo protrūkiai, Bulgarijoje – 8, Vengrijoje – 4, Slovakijoje – 3, Rumunijoje ir Čekijoje – po 2, Vokietijoje ir Ukrainoje – po 1.

Lietuvoje paukščių gripo virusas kol kas nenustatytas. VMVT ragina paukščių laikytojus ir toliau likti budrius ir primena, kad šiuo metu, kol baigsis intensyviausias laukinių vandens paukščių migracijos laikotarpis, visiems paukščių laikytojams Lietuvoje privaloma laikyti savo paukščius uždarytus arba išleisti tik į lauko aikšteles, kurios įrengtos (aptvertos) taip, kad naminiai paukščiai neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais.

Atnaujinta:
2020-03-13
Atgal