EK prašo visuomenės teikti pasiūlymus dėl gyvūnų gerovės reglamentavimo

Atsižvelgdama į  visuomenininkų pastabas dėl nepakankamo gyvūnų reguliavimo Europos Sąjungoje (toliau - ES),  Europos Komisija (toliau - EK) nusprendė atnaujinti  ES gyvūnų gerovės taisykles. Šia iniciatyva siekiama atnaujinti ES gyvūnų gerovės taisykles tam, kad būtų padidintas naujausios moksliškai pagrįstos analizės vaidmuo, išplėsta jų taikymo sritis ir sudarytos palankesnės sąlygos užtikrinti jų vykdymą. ES teisės aktus peržiūrėti planuojama iki 2023 metų pabaigos.

Šiuo metu EK kviečia teikti pastabas ir pasiūlymus dėl gyvūnų gerovės užtikrinimo. Komisijos tinklapyje visuomenės ir socialinių partnerių pastaboms iki rugpjūčio 24 d. (nuoroda pridėta žemiau) paskelbtos konsultacijos dėl pirminio poveikio vertinimo dėl gyvūnų gerovės teisės aktų peržiūros.

Į atsiliepimus bus atsižvelgta toliau plėtojant ir tobulinant iniciatyvą. Gauti atsiliepimai bus apibendrinti Komisijos apibendrinamojoje ataskaitoje; joje bus paaiškinta, kaip šiuo indėliu bus pasinaudota ir jei reikės, kodėl kai kurie pasiūlymai nėra priimtini.

Savo pastabą bei atsiliepimą galite palikti pranešimo lauke atsidarę šią nuorodą: ČIA

 

Atnaujinta:
2021-07-21
Atgal