Dviem naujoms įmonėms suteiktas veterinarinis patvirtinimas

Vakar Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankėsi LR Ministro pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus. Susitikimo metu aptartos Lietuvos įmonių eksporto aktualijos, VMVT direktorius dr. Jonas Milius įteikė veterinarinio patvirtinimo sertifikatus kiaušinių produktų gamybos ir pakavimo įmonių KB „Baltic EGG Production“ ir KB „Europe EGGS“ (Birutės skg. 5, Maceinių km., Plungės raj.) bendrasavininkui Liudui Skėriui.

Sertifikatais oficialiai patvirtinta, kad įmonė atitinka visus teisės aktų reikalavimus ir gali pradėti vykdyti maisto tvarkymo veiklą bei tiekti savo produkciją bendrajai Europos Sąjungos rinkai.

Susitikimo metu ministro pirmininko patarėjas A. Vinkus pasidžiaugė, kad Plungėje veiklą pradeda dar dvi stambios gamybos įmonės. Jo įsitikinimu, naujų ir modernių maisto gamybos įmonių atidarymas dar labiau paskatins regiono vystymąsi, sukurs naujų darbo vietų, prisidės mažinant socialinę atskirtį. Be to, tai svarbus indėlis plėtojant šalies prekybinius ryšius su Europos Sąjungos valstybėmis ir ieškant prekybos partnerių trečiosiose šalyse.

„Šiuolaikiškos, turinčios didelį gamybinį potencialą, įmonės atidarymas yra svarbus argumentas, derantis dėl galimybių Lietuvos maisto gamintojams eksportuoti savo produkciją į kitas didžiąsias pasaulio rinkas. Daugelis jų, pavyzdžiui Kinijos ekspertai, domisi ne tik mūsų maisto produktų saugos ir kokybės garantijomis, bet vertina ir gamybinius pajėgumus. Didelėms rinkoms įdomūs tik stambūs žaidėjai, sugebantys užtikrinti stabilų didelių produkcijos kiekių tiekimą. Mūsų šalyje yra tikrai modernių įmonių, tad gebėjimas užtikrinti didelius gamybinius pajėgumus taps svarbiausiu ateities iššūkiu“, – sveikindamas įmonės vadovą, sakė J. Milius.

Atnaujinta:
2015-10-30
Atgal