Naujienos

 • 2022 m. gegužės 16 d.

  Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priimtu sprendimu patvirtino, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teisingai laikėsi savo pozicijos gindama viešąjį interesą byloje su įmone, kuriai VMVT uždraudė prekiauti paukštiena su Salmonella.

 • 2022 m. gegužės 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paruošė rekomendacijas įmonėms dėl maisto produktų ženklinimo, stringant tam tikrų žaliavų tiekimui dėl besitęsiančio karo Ukrainoje. Suteikti didesnį lankstumą ženklinant produktus nuspręsta, atsiliepiant į šiandieninius verslui tenkančius iššūkius. Trūkinėjant maisto tiekimo grandinei, skubiai pakeisti produktų sudedamąsias dalis kitomis, koreguoti maisto gamybos technologinį procesą, surasti alternatyvių žaliavų tiekėjus kitose šalyse ir per trumpą periodą dar ir užtikrinti būtinos informacijos pateikimo reikalavimus pakuotėje bei etiketėje yra gana sudėtinga.

 • 2022 m. gegužės 13 d.

  Gegužės 3–12 d. Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato (DG SANTE) ekpertai Lietuvoje atliko hibridinį auditą, kurio metu vertintas mūsų šalyje vykdomos veterinarinių vaistų ir kitų medžiagų liekanų maistiniuose gyvūnuose ir gyvūniniuose produktuose kontrolės efektyvumas.

 • 2022 m. gegužės 12 d.

  Šiandien vykstančiame Europos Sąjungos Tarybos Vyriausiųjų veterinarijos pareigūnų darbo grupės posėdyje Briuselyje aptarti strateginiai veterinarijos klausimai. 

 • 2022 m. gegužės 11 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) organizavo tikslinius mokymus į Lietuvą atvykusioms ukrainietėms, kurios domisi maisto gamyba bei tiekimu vartotojams. VMVT supaprastinus reikalavimus, mažais kiekiais gaminti namų virtuvėse ir tiekti vartotojams galima įvairius kepinius, miltinius produktus, taip pat kitus paruoštus valgius, tačiau vykdant šią veiklą būtina laikytis tam tikrų reikalavimų. Su jais ukrainietes supažindino VMVT Vilniaus departamento patarėja Daiva Ruželienė.

 • 2022 m. gegužės 09 d.

  Pastaruoju metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia tiek gyventojų, tiek verslininkų klausimų dėl maisto papildų, kuriuose yra kalio jodido, naudojimo. Ypač padaugėjo vartotojų ir maisto tvarkymo subjektų besidominčių maisto papildais su dideliu kalio jodido kiekiu pasirodžius žiniai apie galimą branduolinę avariją Černobylio atominėje elektrinėje dėl vykstančių karo veiksmų Ukrainoje, o nerimą sustiprino dar ir tai, kad vaistinėse ne visada pavyko įsigyti kalio jodido tablečių.

 • 2022 m. gegužės 06 d.

  Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas Europos Komisijos teikimu patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Manto Staškevičiaus kandidatūrą į Europos maisto saugos tarnybos Valdančiąją tarybą. Pakaitiniu Lietuvos atstovu paskirtas VMVT direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas. 

   

 • 2022 m. gegužės 06 d.

  Gegužės 12 d., ketvirtadienį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja nuotolinius mokymus „Maisto gamybos įranga, įrankiai, indai, pakuotės: saugos, ženklinimo ir atitikties reikalavimai“, kurie skirti gyvūninį ir negyvūninį maistą tvarkantiems ūkio subjektams. 

 • 2022 m. gegužės 04 d.

  Už gyvūnų nepriežiūrą, piktybiškai pažeidinėjamus teisės aktų reikalavimus ir ignoruojamus raginimus ištaisyti pažeidimus, nustatytus ankstesnių tikrinimų metu, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Kalvarijos rajono ūkininkams pritaikė griežčiausią sankciją – 15 penimų galvijų – bulių konfiskavimą, be to, jiems teks sumokėti ir tūkstantinę baudą.

 • 2022 m. gegužės 04 d.

  Kretingos ir Skuodo rajonuose fiksuojant vis daugiau afrikinio kiaulių maro užsikrėtimo atvejų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba inicijavo susitikimą su šių regionų medžiotojais, siekiant aptarti tolimesnius veiksmus naikinant šernų populiacijoje tebeplintantį pavojingą virusą.

Atgal