Dėl dar vieno žiauraus elgesio su augintiniais atvejo – griežtas teismo sprendimas

Tauragės apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio nusižengimo bylą pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento surašytą administracinio nusižengimo protokolą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais augintiniais ir neteisėtos veisimo veiklos Tauragės r., Meldiklaukių k., pripažino gyvūnų laikytoją kaltu ir jam skyrė 1000 eurų baudą bei nutarė konfiskuoti 10 šunų, kurie patikrinimo metu buvo skubiai paimti ir perduoti laikinajai globai.

VMVT į teismą kreipėsi po to, kai praėjusį rugsėjį Tauragės r. Meldiklaukių k.,  sodyboje, dalyvaujant policijos pareigūnams, gyvūnų globėjams ir savivaldybės atstovams bei pilietiškiems asmenims, atlikusi neplaninį patikrinimą, nustatė, kad šunų veisimo veikla vykdyta neteisėtai, neturint tam būtinų leidimų, o patikrinimo metu rasti gyvūnai augintiniai laikyti šiurkščiai pažeidžiant teisės aktų nustatytus reikalavimus.

VMVT veterinarijos inspektoriai konstatavo, kad didžioji dalis šunų buvo laikyti suvaržius jų judėjimo laisvę, prietemoje, nesaugiomis jiems sąlygomis. Kai kuriems šunims su aiškiai matomais klinikiniais sveikatos sutrikdymo požymiais (akių ir ausų pažeidimais) nebuvo suteikta būtinoji veterinarinė pagalba.

Pirmosios instancijos teismo sprendimą gyvūnų augintinių laikytojas dar gali apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka, tačiau VMVT savo ruožtu siekia išnaudoti visas teisines priemones, kad priimtas sprendimas konfiskuoti gyvūnus būtų įgyvendintas, o augintiniai neteisėtą veiklą vykdžiusiam ir žiauriai su jais besielgusiam asmeniui nebūtų sugrąžinti.

Atnaujinta:
2021-02-24
Atgal