Dar vienas paukščių gripo protrūkis Lenkijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos kompetentinga institucija pranešė apie naują paukščių gripo protrūkį Kolo apskrityje, Didžiosios Lenkijos vaivadijoje.

Ūkyje, kuriame patvirtintas didelio patogeniškumo H5N8 potipio virusas, pardavimui buvo laikomos 5595 reprodukcinės žąsys ir 20 dedeklių vištų savo reikmėms. Lenkijos veterinarijos pareigūnai nedelsiant aplink ligos židinį nustatė apribojimų zonas, ūkyje atliekami valymo ir dezinfekavimo darbai, visi paukščiai saugiai naikinami.  

VMVT, atsižvelgdama į Europos Sąjungos (ES) valstybių teritorijose labai patogeniško paukščių gripo plitimą (Lenkijoje užregistruota jau 11, Vengrijoje ir Slovakijoje – po 1 protrūkį), vykdo griežtą fizinę, dokumentinę bei laboratorinę kontrolę dėl į Lietuvą įvežamų paukštienos ir jos produktų. Per 2020 m. sausio mėnesį iki šios dienos patikrinta 118 siuntų (beveik 200 t produkcijos).

Patikrinimų metu VMVT inspektoriams įvertinus riziką, buvo atrinkti paukštienos ir kiaušinių mėginiai ir jau gauti pirmieji Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktų tyrimų rezultatai – paukščių gripo virusas nenustatytas.

VMVT taip pat sustiprino maisto tvarkymo subjektų, parduodančių, saugančių ar perdirbančių paukštieną, žaliavų ir produktų įsigijimo kontrolę.

Kad informacija apie ES greitai plintantį itin pavojingą virusą būtų prieinama kuo platesniam Lietuvos paukščių augintojų ratui, VMVT savo interneto svetainėje www.vmvt.lt sukūrė aktualią nuorodą, kurioje skelbiama naujausia informacija apie paukščių gripą, pateikiamos rekomendacijos paukščių laikytojams, specialieji teisės aktai dėl kovos su šiuo virusu kontrolės, prevencijos priemonių ir kt. Informaciją galima rasti čia.

Atnaujinta:
2020-01-17
Atgal