Danijos audinių fermoje aptikus koronaviruso mutaciją, vertinama Lietuvos audinių ūkių rizika

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad lapkričio 5 d. iš Danijos kompetentingos institucijos gavo oficialų pranešimą apie šios šalies audinių fermoje mutavusį koronavirusą. Remiantis gauta pirmine informacija, audinėms ir jas prižiūrintiems asmenims atlikus testus nustatyta SARS-CoV-2 viruso mutacija.

Pranešama, kad pirmasis COVID-19 protrūkis audinių ūkyje Danijoje buvo nustatytas šių metų birželio viduryje, o šiuo metu virusas yra išplitęs į 207 audinių ūkius. Šiomis dienomis, siekiant išvengti didesnio viruso plitimo, Danijoje priimtas sprendimas nugaišinti ūkiuose laikomas audines.

VMVT, įvertinusi visą gaunamą informaciją iš Europos Sąjungos valstybių ir iš šalies audinių ūkių bei atsižvelgdama į COVID-19 paplitimą skirtinguose šalies rajonuose, atliko rizikos virusui pasireikšti šalies audinių ūkiuose vertinimą. Atsižvelgiant į jį, parengtos rekomendacijos prevencijai ir numatyti veiksmai židinio likvidavimui. Visi kailinių žvėrelių auginimo ūkiai šalyje yra registruoti VMVT ir yra žinomas juose laikomų gyvūnų skaičius, todėl situacija nuolat stebima. Taip pat šią savaitę buvo suorganizuotas nuotolinis susitikimas su kailinių žvėrelių augintojų asociacija.

Pastebėję, kad audinių ūkyje gyvūnams pasireiškė karščiavimas, kvėpavimo ir virškinimo organų pažeidimo požymiai ar padidėjo gyvūnų gaištamumas, arba turėdami informacijos, kad ūkio darbuotojui, prižiūrinčiam gyvūnus, yra nustatyta COVID-19 infekcija, audinių laikytojai privalo nedelsdami apie tai informuoti VMVT. Gavus tokios informacijos, VMVT specialistai nedelsiant atrinks gyvūnų mėginius COVID-19 nustatymui, kurie bus tiriami Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute.

Šiuo metu, VMVT turimais duomenimis, nei viename ūkyje nėra pastebėta jokių užkrečiamosios ligos pasireiškimo požymių, taip pat neturima duomenų ir apie COVID-19 užsikrėtusius darbuotojus kailinių žvėrelių ūkiuose.

Atnaujinta:
2020-11-06
Atgal