Australijos rinka atverta Lietuvos lašišinių žuvų produktų gamintojams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvos lašišinių žuvų produktus gaminančios įmonės jau gali eksportuoti savo produkciją į Australiją.

VMVT sulaukė oficialių žinių apie Lietuvoje vykdyto audito išvadas, kurio metu buvo įvertinta tarnybos vykdoma valstybinė veterinarinė kontrolė, įskaitant atliekamą žuvininkystės įmonėse.

Australijos žemės ūkio ir vandens išteklių departamentas pranešė, kad VMVT vykdoma maisto saugos ir eksporto kontrolė atitinka Australijos biosaugos reikalavimus ir įtraukė Lietuvą į patvirtintų lašišinių žuvų perdirbimo šalių sąrašą bei patvirtino veterinarijos eksporto sertifikato formą lašišinių žuvų produktų eksportui į Australiją.

„Tai ilgai laukta gera naujiena Lietuvos žuvininkystes sektoriui. Į kompetentingas Australijos institucijas dėl lašišinių žuvų produktų eksporto į kreipėmės dar 2015 m. Australijoje keliami labai aukšti biosaugos reikalavimai, todėl teigiamos šios šalies ekspertų vykdyto audito išvados labai geras įvertinimas. Tikimės, žuvininkystės produktus gaminančios mūsų šalies įmonės sėkmingai plėsis į naujai atvertą rinką“, – sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.  

Eksporto į Australiją galimybe jau yra susidomėjusios trys Lietuvos žuvininkystės produktų įmonės, kurioms ši žinia reiškia  naujas galimybes lietuviškai produkcijai patekti į dar vieną pasaulio žemyną.

Atnaujinta:
2021-10-19
Atgal