Aptartas veterinarinės medicinos rezidentų poreikis

Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) su Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos (VA) bei Veterinarijos fakulteto vadovybe aptartas veterinarinės medicinos rezidentų poreikis 2020–2021 mokslo metams.

VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, pastaraisiais metais viena iš prioritetinių VMVT veiklos sričių išlieka gyvūnų sveikatingumo ir gerovės kontrolė. „Besikeičiantis visuomenės požiūris į gyvūnų gerovę kelia naujų iššūkių veterinarijos gydytojams, inspektoriams ir kitiems šios srities darbuotojams, todėl labai svarbu didinti aukštos kvalifikacijos veterinarinės medicinos ir gyvūnų gerovės specialistų skaičių. Tuo labiau, kad Žemės ūkio ministerijos planuose numatyta skirti finansavimą ūkinių gyvūnų laikytojams už aukštesnių gyvūnų gerovės standartų įgyvendinimą ūkiuose. Siekiant šių tikslų ūkinių gyvūnų laikytojams bus būtina profesionalių veterinarijos specialistų pagalba ir konsultacijos, todėl labai gaila, kad šiuo metu LSMU VA nevykdo rezidentūros studijų gyvūnų gerovės srityje“, – sakė VMVT direktorius.

Pasak D. Remeikos, VMVT ir VMVT teritoriniuose padaliniuose šiuo metu trūksta ne tik gyvūnų gerovės, bet ir veterinarinės epidemiologijos specialistų, kurie galėtų prisidėti tyrinėjant gyvūnų užkrečiamųjų ligų plitimo, protrūkių atsiradimo tendencijas, kuriant prevencijos ir kontrolės priemones. Jaunieji veterinarijos gydytojai, baigę rezidentūros studijas LSMU VA, turėdami naujausių žinių ir patirties, neabejotinai prisidėtų prie VMVT vykdomos veterinarinės kontrolės šalyje stiprinimo.

Idėjai organizuoti gyvūnų gerovės srities rezidentūros studijas artimiausiu laiku pritarė ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos viceprezidentas Jakov Šengaut. Ši sritis labai aktuali plačiajai visuomenei, privatiems veterinarijos gydytojams, ūkinių gyvūnų ir augintinių laikytojams.

LSMU vadovybės teigimu, gyvūnų gerovės rezidentūros programa yra rengiama, ją ketinama teikti vertinti ir patvirtinti galbūt jau ateinančiais metais. Tvirtinant šią rezidentūros studijų programą vienas iš esminių reikalavimų mokslo institucijai – turėti mokymo bazę, kurioje studijuojantys rezidentai galėtų vykdyti veiklą.

Įvertinus susitikime išsakytus argumentus planuojama, kad 2020–2021 mokslo metais į LSMU VA būtų priimta po 2 rezidentus studijuoti Atrajotojų ligų diagnostikos ir gydymo, Veterinarinės epidemiologijos, Veterinarinės akušerijos ir ginekologijos, Smulkiųjų gyvūnų chirurgijos, Smulkiųjų gyvūnų terapijos ir po 1 – Arklių veterinarinės medicinos, Veterinarinės potologijos, Veterinarinės parazitologijos bei Veterinarinės vaizdinės diagnostikos.  

Atnaujinta:
2019-11-26
Atgal