Naujienos

 • 2022 m. birželis 23 d.

  Šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius kartu su LR Žemės ūkio ministerijos delegacija vadovaujama žemės ūkio viceministro Egidijaus Giedraičio susitiko su Taivano kompetentingų institucijų vadovais.

 • 2022 m. birželis 22 d.

  Vasaros laikotarpiu rizika apsinuodyti blogos kokybės maistu yra didesnė, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiltuoju metų periodu daugiau dėmesio skiria prekybos vietoms ir turgavietėms, kuriose prekiaujama greitai gendančiais maisto produktais. Inspektoriai taip pat lankosi ir atvirose prekyvietėse, mugėse bei kituose renginiuose, kuriuose yra prekiaujama maistu.

 • 2022 m. birželis 21 d.

  Nuo šiandien Europos Sąjungoje (ES) keičiasi reikalavimai (Komisijos Reglamentas (ES) 2022/860) maisto produktams, kurių sudėtyje yra monakolinų, gautų iš raudonosiomis mielėmis fermentuotų ryžių. Tokiu būdu gauta sudedamoji dalis dažniausiai naudojama maisto papildų gamybai. Monakolinai pasižymi savybe, padedančia palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.

 • 2022 m. birželis 17 d.

  Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija šią savaitę surengė paskutinį Vyriausių veterinarijos pareigūnų darbo grupės posėdį prieš perduodant pirmininkavimą Čekijai.

  Pasaulio gyvūnų  sveikatos organizacijos (World Organization for Animal Health) būstinėje Paryžiuje susirinkę Europos šalių veterinarijos atstovai baigiamajame posėdyje palietė labai opią problemą: senėjančią veterinarijos gydytojų bendruomenę ir jaunosios kartos rezervuotumą renkantis sudėtingas, ilgai trunkančias ir brangias veterinarinės medicinos studijas.

 • 2022 m. birželis 17 d.

  Įsibėgėjus sezoninei vaisių ir daržovių prekybai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai visoje Lietuvoje tikrina prekybos vietas, siekdami įvertinti, kaip laikomasi prekybos taisyklių ir ar vartotojams parduodami saugūs bei kokybiški maisto produktai.

 • 2022 m. birželis 17 d.

  Per pirmą mėnesį po to, kai įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių ženklinimas bei registravimas, stebimas didesnis aktyvumas. Per gegužę gyvūnų augintinių registre užregistruota daugiau nei 30 tūkstančių šunų, kačių ir šeškų. Valstybinė maisto bei veterinarijos tarnyba ragina ne vėluoti ir per keturis mėnesius nuo atsivedimo, mikroschemomis paženklinti ir gyvūnų augintinių registre užregistruoti savo šunis, kates ar šeškus, bei laiku paskiepyti juos nuo pasiutligės. 

 • 2022 m. birželis 16 d.

  Birželio 14 - 15 d. Estijos Gyvybės mokslų universiteto organizuotame susitikime dėl afrikinio kiaulių maro, Lietuvos patirtį kovojant su šiuo virusu kolegoms pristatė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai: Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas bei Vyriausiasis veterinarijos gydytojas Alvydas Malakauskas.

 • 2022 m. birželis 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šių metų sausio – gegužės mėnesiais atlikusi gyvūnų augintinių veisėjų patikrinimus konstatuoja, kad vienas iš penkių ūkio subjektų neatitinka nustatytų teisės aktų reikalavimų. Daugiausia neatitikimų ženklinant ir skiepijant gyvūnus augintinius nustatyta pas veiklą pradedančius ir registracijos siekiančius veisėjus, tačiau pasitaiko ir nepriežiūros ar netinkamų laikymo sąlygų atvejų ir pas patyrusius veisėjus.

 • 2022 m. birželis 13 d.

  Praėjusią savaitę Europos maisto saugos tarnybos mokslininkai paskelbė, kad iki šiol atliktais tyrimais negali tvirtinti, jog kanabidiolis (CBD) yra saugus sveikatai. Todėl šio produkto vis dar negalima naudoti maistui.

 • 2022 m. birželis 10 d.

  Birželio pradžioje Lietuvoje surengtuose Europos Komisijos iniciatyvos „Geresnis mokymas rūpinantis maisto sauga“ (Better Training for Safer Food – BTSF) kursuose dalyvavo dvidešimt penkių šalių atstovai iš valstybinių institucijų, besirūpinančių maisto saugos kontrole. Svečiai domėjosi čia ir Europoje taikomais lankstumo principais mažiems ūkiams, klausėsi pranešimų bei lankėsi pieno ir paukštienos įmonėse.

Atgal